ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

České házenkářky na úvod ME dorostenek podlehly Dánsku

• 0
Národní tým házenkářek do 17 let zahájil účinkování na domácím evropském šampionátu porážkou 26:33 s Dánskem, jež patří ke spolufavoritům turnaje. Podle slov trenéra Lubomíra Krejčíře není sedmibrankový rozdíl ve skóre zlínského duelu vůbec špatný.

Mladé Češky do utkání vstoupily nervózně, a Dánsko se tak rychle dostalo do tříbrankového vedení. Díky fantastickým zákrokům brankářky Kudláčkové však domácí tým brzy vyrovnal a v 17. minutě dokonce vedl 9:6.

Dánky ještě do poločasu stihly otočit skóre na svou stranu poté, co jim pomohlo několik českých vyloučení. "Vypadalo to, že můžeme soupeře pozlobit víc, ale potrápilo nás několik rozhodnutí rozhodčích, se kterými jsme se nedokázali vyrovnat," řekl pro turnajový web trenér Češek Lubomír Krejčíř.

Druhý poločas už zcela ovládly favorizované Dánky, které postupně zvyšovaly svůj náskok. Dánsko držela brankářka Elmová, jež svými zákroky nedovolila Elišce Jačkové, aby se stala nejlepší střelkyní zápasu.

"Češky dnes hrály výborně," složil domácím poklonu dánský kouč Heine Eriksen. "V individuální hře byly lepší, ale my jsme je přehrávali kolektivně."

"Rozhodně nejsme zklamaní. Rozdíl ve skóre je z hlediska postavení české a dánské házené velice příznivý," poznamenal trenér Krejčíř.

Druhý zápas v základní skupině české dorostenky odehrají v pátek proti Rumunkám. Ty ve svém prvním utkání těsně porazily Portugalsko 30:29, ačkoliv po prvním poločase vedly už o šest gólů.

Česko – Dánsko 33:26 (18:14)

Nejlepší střelkyně: Meyerová 6, Larsenová 6, Hansenová 5, Offendalová 5 – Jačková 6, Nygrýnová 6, Fryčáková 5. Sedmimetrové hody: 2/2 : 8/6. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Zalanie, Andorka. 700 diváků.

Výsledky 1. dne ME dorostenek v házené

Skupina A (Zlín): Rusko – Německo 33:23 (15:12), Švédsko - Rakousko 24:20 (9:8).
Skupina B (Zlín): Rumunsko – Portugalsko 30:29 (17:11), Dánsko – ČR 33:26 (18:14).
Skupina C (Brno): Norsko – Nizozemsko 39:23 (25:10), Španělsko – Polsko 25:23 (14:12).
Skupina D (Brno): Francie – Chorvatsko 27:21 (11:8), Maďarsko – Slovensko 33:20 (13:7)