Belgičtí golfisté Thomas Detry (vlevo) a Thomas Pieters na Světovém poháru...

Belgičtí golfisté Thomas Detry (vlevo) a Thomas Pieters na Světovém poháru dvojic v Melbourne | foto: AP

Pieters a Detry vyhráli pro Belgii poprvé Světový pohár dvojic

• 0
Thomas Pieters a Thomas Detry vyhráli Světový pohár dvojic v golfu a poprvé v historii soutěže, která se hraje od roku 1953, získali titul pro Belgii. V 59. ročníku turnaje zvítězili v Melbourne po dvou kolech foursomů a dvou kolech fourballů o tři rány před domácí Austrálií a Mexikem.

Dánští obhájci trofeje z roku 2016 Sören Kjeldsen a Thorbjörn Olesen se museli spokojit se čtvrtým místem, o které se dělili s Kanadou. Oba týmy ztratily další tři rány.

„Je to jako splněný sen. Nic se nevyrovná reprezentování své vlasti na druhém konci zeměkoule,“ řekl pětadvacetiletý Detry, pro něhož byl triumf v Melbourne prvním velkým úspěchem v kariéře. „Je úžasné, že jsme přidali naše jména na seznam, když vidíte ty skvělé hráče, kteří už na poháru jsou,“ dodal.

Jeho někdejší spoluhráč z týmu University of Illinois Pieters už má na kontě tři vítězství na turnajích European Tour. „Je to skvělý pocit. Už to bylo dlouho, co jsem naposledy něco vyhrál, a tohle je stejně dobré jako individuální titul,“ pochvaloval si o rok starší Pieters.