Golfista Ondřej Lieser (28. července 2021)

Golfista Ondřej Lieser (28. července 2021) | foto: ČTK

Lieser na předčasně ukončeném turnaji v Johannesburgu obsadil 32. místo

Golfista Ondřej Lieser obsadil na předčasně ukončeném turnaji v Johannesburgu dělené 32. místo. Podnik evropské série DP World Tour, který se nedohrál kvůli špatnému počasí, vyhrál domácí Jihoafričan Thriston Lawrence.

Joburg Open byl nejprve zkrácen na tři kola, aby se zahraniční hráči stihli vrátit domů poté, co řada států kvůli výskytu nové mutace koronaviru omezila cestování mezi Jihoafrickou republikou. Kvůli tomu už v pátek turnaj opustilo přes dvacet golfistů.

Kvůli silnému dešti byl však v průběhu třetího kola předčasně ukončen. Vítězem byl se 130 ranami po dvou odehraných kolech vyhlášen Lawrence, za kterým Lieser zaostal o jedenáct ran.

Lawrence si díky prvnímu vítězství na okruhu zajistil start na nadcházejícím majoru British Open, stejně jako jeho krajan Zander Lombard na druhém místě a třetí Angličan Ashley Chesters.