Jessica Kordová líbá trofej pro vítězku turnaje amerického okruhu LPGA na Bahamách. | foto: AP

Golfistka Kordová slaví druhý titul LPGA. Vyhrála turnaj na Bahamách

• 3
Golfistka Jessica Kordová vyhrála úvodní turnaj nové sezony elitního amerického okruhu LPGA na Bahamách a získala druhý titul v kariéře. Na poslední jamce zahrála jeden úder pod par a druhou Američanku Stacy Lewisovou porazila o jednu ránu.

Za vítězství inkasovala 195 tisíc dolarů (asi 3,9 milionu korun) a ve světovém žebříčku si polepší ze 40. místa na 26.

Dcera bývalé české tenisové jedničky Petra Kordy, která hájí barvy USA, klesla v sobotu po třetím kole z prvního na třetí místo. Závěrečný den ale zvládla zahrát sedm úderů pod par hřiště a v soutěži dotované částkou 1,3 milionu dolarů navázala na premiérový titul, který získala před dvěma roky na Australian Open.

"Neuvěřitelné," radovala se Kordová na webu LPGA a na otázku, proč se jí daří v úvodu sezony, odpověděla. "Nevím, možná se víc soustředím na detaily, možná jsem víc uvolněná, ale ať je to cokoli, chtěla bych na to přijít a dělat to častěji."

Dvacetiletá Kordová se výborně vyrovnala s dramatickou koncovkou. Na předposlední jamce zahrála birdie a dotáhla se na Lewisovou, na poslední ji stejným způsobem o jeden úder předstihla. Na osmnáctce přitom hrála od tribuny a proplétala se televizními kabely. Pořadatelé museli některé zvednout, aby mohla úder provést. "Bylo to jako skákání přes švihadlo, bylo to humorné rozptýlení," smála se.

K výhře jí pomohla i nová spolupráce s trenérem švihu, kterým se nedávno stal Grant Price. Vliv slavného synovce Nicka Price si nemůže vynachválit. "On je tak pozitivní a dodává mi hodně sebevědomí. Teprve týden před turnajem jsme začala hrát dřevem a moc mi to nešlo, ale on mi věřil a povzbuzoval mě, což mi pomohlo," řekla Kordová.