Golfista Rory McIlroy s trofejí pro vítěze turnaje Dubai Desert Classic.

Golfista Rory McIlroy s trofejí pro vítěze turnaje Dubai Desert Classic. | foto: AP

Golfista McIlroy tentokrát v Dubaji koncovku zvládl a získal čtvrtý titul

• 0
Severoirský golfista Rory McIlroy vyhrál stejně jako vloni turnaj evropské série DP World Tour v Dubaji a celkově získal na akci Dubai Desert Classic titul už počtvrté. Dnešní závěrečné kolo zahrál na 70 ran, dvě pod par, a o jednu za sebou udržel Poláka Adriana Meronka. Až se čtvrtým místem se musel spokojit Američan Cameron Young, který po třech kolech vstupoval do finálového dne s náskokem dvou ran.

Druhý hráč světového žebříčku McIlroy si triumfem vynahradil zklamání z minulého týdne, kdy na turnaji Dubai Invitational prohrál po chybě na poslední jamce o ránu s Tommym Fleetwoodem. Tentokrát se na 18. jamce vešel do paru a turnaj uzavřel s celkovou bilancí -14.

Ziskem čtvrtého titulu pasoval McIlroy Dubai Desert Classic na svůj nejúspěšnější turnaj. Na žádném jiném tolikrát zvítězit nedokázal, ze svých 38 profesionálních trofejí po třech získal na Tour Championship a Wells Fargo Championship.