Čeští amatéři skončili na Sherry Cupu čtrnáctí

• 1
Sotogrande - Čtrnáctí skončili čeští amatérští golfisté Petr Nič, Lukáš Tiňtěra, Martin Peterka a Roman Svoboda na tradičním turnaji Sherry Cup ve španělském Sotogrande. Soutěž je považována za neoficiální mistrovství Evropy družstev a umístění českých golfistů přibližně odpovídá současnému rozložení sil.

Z českých amatérů zahrál nejlépe Nič z GC Erpet Praha, který výkonem 299 úderů obsadil 34. pozici. V prvním kole se zaskvěl karlovarský Tiňtěra, jenž dosáhl nejlepšího výsledku dne 68 ran a přenocoval v čele individuálního hodnocení.

Pohár národů získali domácí Španělé před Skotskem a Anglií. V pořadí jednotlivců byl nejlepší Angličan Gary Wolstenholme s 284 údery, domácí Adarraga Goméz a Skot Richard Ramsay byli horší o dvě rány.