Adam Scott, vítěz Singapore Open 2010.

Adam Scott, vítěz Singapore Open 2010. | foto: AP

Australan Scott v Singapuru vládl, boj o evropský titul se přiostřil

• 0
I když Adam Scott v pondělní dohrávce nijak neoslnil, na desíti jamkách, které musel z finálového kola absolvovat, udržel vítězství v Singapore Open. V Sentosa Golf Clubu vyhrál po letech 2005 a 2006 už potřetí a tentokrát nakonec docela pohodlně o tři rány.

Základ k úspěchu položil v neděli, kdy byla hra vinou bouřky přerušena na pět a půl hodiny. Dnes se nejprve dopustil dvou bogey a dal šanci ostatním, aby jeho náskok smazali. "V konci jsem nepatoval zrovna nejlíp a začali na mě vykukovat strašáci," přiznal nervozitu v protahovaném závěru turnaje.

Podíly z dotace šest milionů dolarů se letos započítávaly do evropského finančního žebříčku Race To Dubai, ale o ten Australanovi, jenž hraje převážně v USA, vůbec nešlo. "Byla to prostě dřina. Nebylo jednoduché znovu vstát a prostě zahrát skvělou druhou devítku," dodal vítěz.

Adam Scott, čtvrté kolo Singapore Open 2010.

Na patnácté jamce se mu přece jen podařil dobrý putt do birdie a hlavně ho uklidnilo, že nejbližší konkurenti v posledním flightu chybovali. Obhájce titulu Angličan Ian Poulter zahrál dokonce double bogey a klesl na dělené šesté místo. Kang Kjung-nam z Koreje také neudržel tempo a je pátý.

Za třicetiletého Scotta se proto vyšvihli jiní. Pro Dána Andrese Hansena je druhé místo vstupenkou mezi elitních šedesát hráčů ve finále European Tour v Dubaji.

Anders Hansen, čtvrté kolo Singapore Open 2010.

Švéd Ricard Karlberg, jenž se blýskl eaglem na poslední pětiparové jamce, pro změnu vůbec nemá hrací kartu na plnou evropskou sezonu a nikdy na turnaji nevyhrál ani dva tisíce eur. V Singapuru přebil součet svých výdělků za několik let zpátky.

O třetí místo se s ním podělil Graeme McDowell. To je zcela jiný kalibr. Severoir je jedním z kandidátů na celkové vítězství v evropské sérii. Opět posílil své postavení na druhém místě průběžného pořadí za vedoucím Němcem Martinem Kaymerem, jenž skončil na děleném desátém místě.

Graeme McDowell, čtvrté kolo Singapore Open 2010.

"Byl to skvělý víkend," pochvaloval si McDowell a hned upozornil: "Já hraju v Hongkongu a Martin ne." V tomto týdnu se totiž právě na tamním Open rozhodne, s jakými zisky půjdou favorité do finále Dubai World Championship.

Rozdíl mezi dvěma uchazeči o celkové prvenství se v Singapuru zmenšil na 500 eur.

singapore open - konečné výsledky

Par 71: 1. Scott (Austr.) 267 (65+65+69+68) -17, 2. A. Hansen (Dán.) 270 (71+66+65+68) -14, 3. Karlberg (Švéd.) 271 (64+70+70+67), McDowell (S. Irs.) 271 (65+68+68+70) oba -13, 5. Kang (Kor. rep.) 272 (66+67+67+72) -12, 6. Donaldson (Wal.) 273 (66+69+68+70), Poulter (Angl.) 273 (69+63+68+63) oba -11.