Sebastian Vettel při druhém tréninku na Velkou cenu Ruska.

Sebastian Vettel při druhém tréninku na Velkou cenu Ruska. | foto: AP

Tréninky na Velkou cenu Ruska ovládli jezdci Ferrari

• 1
Páteční tréninky na nedělní Velkou cenu Ruska formule 1 ovládli jezdci Ferrari. Dopoledne byl na městském okruhu v Soči nejrychlejší Fin Kimi Räikkönen, zatímco odpoledne zajel nejlepší čas dne 1:34,120 vedoucí pilot průběžného pořadí mistrovství světa Sebastian Vettel z Německa.

Räikkönen těsně porazil dvojici pilotů Mercedesu Valtteriho Bottase a Lewise Hamiltona. Krajana ve službách mistrovské stáje předčil o 45 tisícin sekundy, britský pilot na třetím místě zaostal o 607 tisícin. Vettel byl pátý a o šanci na lepší čas se připravil i hodinami v závěru tréninku.

Lídr průběžného pořadí Vettel, v jehož monopostu vyměnili mechanici stejně jako u Räikkönena před tréninkem turbodmychadlo, si však spravil chuť odpoledne. Týmového kolegu porazil o 263 tisícin, třetí Bottas i čtvrtý Hamilton už ztratili přes půl sekundy.

Navzdory nadějným výsledkům testů z Bahrajnu se dál trápí McLaren. Belgický nováček Stoffel Vandoorne byl navíc potrestán za výměnu motoru a do nedělného závodu odstartuje až z posledního místa. McLaren, za který jezdí také Fernando Alonso, v dosavadních třech závodech nebodoval a jen jednou dojel jeho vůz do cíle.

Tréninky na Velkou cenu Ruska formule 1

První trénink: 1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:35,074, 2. Bottas (Fin./Mercedes) -0,045, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,607, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,100, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -1,156, 6. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,216.

Druhý trénink: 1. Vettel 1:34,120, 2. Räikkönen -0,263, 3. Bottas -0,670, 4. Hamilton -0,709, 5. Verstappen -1,420, 6. Ricciardo -1,790.