Robert Kubica na Jänner rallye

Robert Kubica na Jänner rallye | foto: Ján Honza, MAFRA

Bývalý pilot F1 Kubica znovu pojede celý světový šampionát v rallye

• 3
Polský pilot Robert Kubica se po letošní premiéře zapojí příští rok do celého seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích. K rallye přesedlal z formule 1 po vážné nehodě v rallyeovém voze v únoru 2011, při níž málem přišel o ruku. V letošním MS byl ze 13 závodů nejlépe šestý a obsadil konečné 16. místo.

„S rozhodnutím jsem nespěchal, nebyl jsem pod tlakem. Zanalyzoval jsem situaci a rozhodl se pokračovat ve WRC. Ta mi nabízí největší výzvu,“ oznámil dnes třicetiletý Polák. Rallye bude nadále jezdit s Fordem Fiesta RS i navigátorem Maciejem Szczepaniakem.

Kubica vkročil do elitního rallyeového šampionátu s velkou chutí. Na úvodní soutěži v Monte Carlu vyhrál dvě rychlostní zkoušky, ale nedlouho poté skončil ve srázu mezi stromy a s poškozeným vozem musel odstoupit. Výraznějším úspěchem pak už na sebe neupozornil.