Boleslavská radost

Boleslavská radost | foto: Miloš Moc, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Mladé Boleslavi vydřeli v semifinále s Vítkovicemi sedmý zápas

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v šestém utkání semifinále play off superligy na hřišti Vítkovic 6:5 po samostatných nájezdech a vyrovnali na 3:3 na zápasy. O postupujícím rozhodne sedmý duel v neděli od 17:00 v Mladé Boleslavi. Vítěz se v neděli 14. dubna utká v superfinále v pražské O2 areně s obhájcem titulu Tatranem Střešovice.

Hosté se ujali vedení v čase 8:26 díky brance Milana Tomašíka. Ve druhé třetině během 39 sekund skórovali Filip Zakonov s Ronaldem Gašparíkem a ve 29. minutě zvýšil Dominik Beneš už na 4:0. Vítkovice se vrátily do hry při vyloučení Patrika Suchánka na dvě plus dvě minuty díky přesilovkovým gólům Matyáše Šindlera a Adama Šmída a v 38. minutě přiblížil domácí na rozdíl jediné branky Martin Gattnar.

V čase 44:10 zařídil Mladé Boleslavi dvougólové vedení Jakub Vařecha, ale ztrátu smazali brankami v 50. a 53 minutě Marek Matejčík s Rostislavem Gattnarem. Ve zbytku základní hrací době ani v desetiminutovém nastavení gól nepadl a rozhodly nájezdy. V nich překonal Lukáše Bauera z domácích jen Adam Zubek, za hosty uspěli proti Lukáši Součkovi Patrik Suchánek, Jakub Bína a Michal Sládek.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 5:6N (0:1, 3:3, 2:1 - 0:0)pen. 1:3

Branky: 35:03. Šindler (Zubek), 36:45. A. Šmíd (Matejčík), 37:44. M. Gattnar (Fukala), 49:05. Matejčík (Šindler), 52:55. R. Gattnar (Šindler) - 8:26. Tomašík (D. Šebek), 23:37. Zakonov, 24:16. Gašparík, 28:30. D. Beneš (Suchánek), 44:10. Vařecha (Zakonov), 70:00. J. Bína. Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín. Diváci: 695. Stav série: 3:3

1. SC TEMPISH Vítkovice Jasiok (Souček) – Sidunov, Šebesta (C), Hatala, Jankovský, Vít, Vítovec – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, A. Šmíd, Šindler, Pažák, L. Hájek, Palčinský, Slončík, Zubek, Matejčík, Galia.

Předvýběr.CZ Florbal MB Týc (L. Bauer) – Suchánek, Besta, Gruber, Zoufalý, Zakonov, Punčochář, Feigl – D. Šebek, Tomašík (C), J. Bína, D. Beneš, Tokoš, Šourek, Vařecha, Bergman, Sládek, Delong, Gašparík.