Česká florbalistka Martina Řepková (v červeném) během duelu proti Finsku.

Česká florbalistka Martina Řepková (v červeném) během duelu proti Finsku. | foto: IFF

Florbalistky remizovaly v přípravném turnaji se Švýcarskem

• 0
České florbalistky remizovaly ve svém úvodním zápase přípravného turnaje tří zemí ve finském Eerikkilä se Švýcarskem 3:3. Nerozhodný výsledek zajistila 46 sekund před koncem trefa útočnice Martiny Řepkové. V dodatečných nájezdech si připsaly bod navíc Švýcarky.

V neděli od 10:30 SELČ čeká svěřenkyně trenéra Sachny Rhynera v Salu duel s domácím Finskem.

Švýcarky, které v pátek hrály s Finskem 4:4 a v nájezdech pak podlehly, se ujaly vedení ve 14. minutě díky brance Simone Wyssové. Češky vyrovnaly 38 sekund před koncem druhé části, kdy využila přesilovou hru Nela Jiráková a ve 44. minutě otočila stav Denisa Ratajová.

Za 50 vteřin ale využila početní výhodu Corin Rüttimanová a za 86 vteřin zařídila obrat Wyssová. Při závěrečné power play ale srovnala Řepková.

Turnaj tří zemí florbalistek v Eerikkilä (Finsko)

Česko - Švýcarsko 3:3 (0:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
40. Jiráková (Ratajová), 44. Ratajová (Urbánková), 60. Řepková (Urbánková) - 14. Wyssová (Cattaneová), 45. Rüttimannová (Martiová), 47. Wyssová (Cattaneová). Rozhodčí: Broadhall, Nordin (oba Švéd.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 232.