ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Vítkovic zdolali Pardubice a jsou o tři body za lídrem

• 0
Florbalisté Vítkovic vyhráli v dohrávce 21. kola nad dvanáctými Pardubicemi 7:5 a přiblížili se k vedoucí Mladé Boleslavi na rozdíl tří bodů. Třemi body za dvě branky a asistenci k tomu přispěl Marek Matejčík. Na páté místo se posunula pražské Sparta, která v dohrávce 1. kola vyhrála nad Otrokovicemi 8:3.

Vítkovice sice vedly už v 11. minutě 4:0, ale cesta za vítězstvím pro ně nebyla snadná. „Začátek byl super, ale pak přišel nějaký zkrat. Stalo se nám to (ve středu) v Otrokovicích, dneska znova, takže je nad čím přemýšlet,“ řekl Matejčík.

Sparta získala v první třetině náskok 3:0 a měl zápas plně v moci. Dvakrát za Pražany skóroval Dominik Beneš. Otrokovice si připsaly už desátou porážku za sebou a dosáhly při této sérii na jediný bod.

Livesport superliga florbalistů

Dohrávka 1. kola:
Sparta Praha - Panthers Otrokovice 8:3 (3:0, 2:1, 3:2)
Branky: 52. a 55. D. Beneš, 13. Zouzal, 16. L. Ujhelyi, 17. M. Krbec, 31. M. Čermák, 38. M. Zeman, 60. Garčar - 34. Vykopal, 51. Koláčný, 56. Szweda.

Dohrávka 21. kola:
1. SC Vítkovice - Sokoli Pardubice 7:5 (4:3, 2:1, 1:1)
Branky: 9. a 11. Matejčík, 2. Mirt, 7. Jan Šebesta, 28. R. Gattnar, 28. Sidunov, 52. Delong - 13. a 20. Petržela, 20. a 45. Velc, 32. Prix.