POZOR, STŘELA! Útočník boleslavských florbalistů Jiří Bouška pálí na branku. | foto: Štěpán Tomš

Florbalové Střešovice předvedly obrat, lídr z Boleslavi dal 11 gólů

• 0
V úterý florbalisté Mladé Boleslavi nešťastně ztratili pohárové finále, teď si ale spravili náladu alespoň v superlize. V duelu 19. kola doma hostili Královské Vinohrady a suverénně zvítězili 11:5. Nadále tak zůstávají v čele tabulky. Mistrovský Tatran Střešovice porazil Pardubice 7:6 v prodloužení a vrátil se na třetí místo. Na lídra ztrácí 11 bodů.

Třetí Střešovice mají jednobodový náskok před Bulldogs Brno, kteří v sobotu vyhráli v Praze nad Spartou 9:2.

Tatran prohrál první třetinu 1:4 a ještě dvě minuty před koncem byl pro něj stav nepříznivý 4:6. „Jsme zpátky ve hře o nejvyšší příčky. Je jedno, v jakém složení nastoupíme, pokud budeme hrát s chutí jako od druhé třetiny. Těším se na další zápasy, protože Tatran je zpátky,“ řekl trenér mistrovských Střešovic Jiří Jakoubek oficiálním stránkám Českého florbalu.

V sobotním duelu Brna na Spartě se zaskvěl čtyřmi góly Jakub Mendrek. Při výhře Mladé Boleslavi nad Sokolem Královské Vinohrady 11:5 si připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí Jan Jelínek a hattrick zaznamenal také v dresu vítězů Jiří Curney. O vítězství Vítkovic na hřišti Otrokovic 6:3 se postaral třemi trefami a jednou asistencí Marek Bräuer.