Střešovice vítězem základní části

Praha - Vítězem základní části extraligy florbalistů jsou hráči Tatranu Střešovice. Rozhodli o tom v závěrečném 22. kole, ve kterém vyhráli na hřišti Torpeda Havířov 8:3. Tato dvojice na sebe narazí i ve čtvrtfinále. Třetí místo si zajistila výhrou 6:3 nad Pardubicemi Mladá Boleslav.

Střešovice musely k prvenství zvítězit v normální hrací době a v 6. minutě je dostal do vedení Vávra. Ve 33. minutě vyrovnal Juhaňák, ale v závěru druhého dějství vrátil Tatranu vedení Vávra.

Brychca a Fridrich zvýšili už na rozdíl tří branek a na snížení Pavla Kožušníka odpověděl Noha. Pavel Kožušník zkorigoval na rozdíl dvou gólů ještě v 55. minutě, ale závěr patřil Pražanům.

Brychca, Jedlička a Vávra dovršili výsledek. Vávra zaznamenal v utkání celkem pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky.

Mladá Boleslav potřebovala k jistotě třetího místa s už jistě desátými Pardubicemi bod.  Sokol nejdříve trefil díky Fojtovi tyč, potom mu získali dvoubrankové ve vedení Hostinský a Cvrček.

Bahník a Vacík sice v druhé části vyrovnali, ale Mladé Boleslavi vrátili náskok Fojta a Motejzík. Bořetinský sice v 47. minutě snížil, ale stav dovršilo opět Fojta s Motejzíkem.

Dvojice pro čtvrtfinále play off: Tatran Střešovice - Torpedo Havířov, 1. SC SSK Vítkovice - Bulldogs Brno, Sokol Mladá Boleslav - FBC Ostrava, SSK Future - FBC Liberec.

Dvojice pro 1. kolo play down: JM Chodov - FbŠ Bohemians, Sokol Pardubice - FBC Třinec.

Výsledky - 22. kolo:
Torpedo Havířov - Tatran Střešovice 3:8 (0:1, 1:1, 2:6) Branky:
48. a 55. Pavel Kožušník, 33. Juhaňák - 6., 40. a 59. Vávra, 46. a 56. Brychca, 48. Fridrich, 51. Noha, 57. Jedlička.

Sokol Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 6:3 (2:0, 2:2, 2:1) Branky: 32. a 48. Fojta, 34. a 55. Motejzík, 10. Hostinský, 14. Cvrček - 23. Bahník, 27. Vacík, 47. Bořetinský.