Střešovice jsou ve finále ligy

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice porazili v rozhodujícím pátém semifinálovém utkání play off první ligy Brno 6:2 a mají šanci popáté za sebou získat titul. Ve finále si Pražané zopakují bitvu z uplynulých dvou let proti FBC Ostrava.

Úspěšný návrat na lavičku osminásobného českého šampiona prožil reprezentační kouč Zdeněk Skružný, který společně s Petrem Harapátem nahradili po neúspěchu ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu kouče Milana Morávka.

Tatran se před 650 diváky v hale pražské Sparty ujal vedení v páté minutě, kdy zamířil přesně od půlky hřiště obránce Jakůbek.

Po 30 sekundách druhé části sice vyrovnal Schneider, ale Střešovice zlomily opor soupeře v 28. minutě. V rozmezí dvaceti vteřin totiž skórovali Hozman a Fuchs.

Jedlička s Freundem v závěrečné části jistili postup a druhá Schneiderova trefa už
nebyla Brnu nic platná. Poslední slovo měl ještě kanonýr Jedlička.

Nyní se může Techtex těšit na pokračovaní dramatických bojů o titul s FBC Ostrava. Před dvěma roky Střešovice otočily nepříznivý stav série z 1:2, loni dokonce z 0:2. Letošní finálová série začne v sobotu 2. dubna v Praze.

Výsledek - semifinále:
Tatran Techtex Střešovice - Bulldogs Brno 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
44. a 56. Jedlička, 5. Jakůbek, 28. Hozman, 28. Fuchs, 51. Freund - 21. a 55. Schneider. Konečný stav série: 3:2.