Florbalistky Herbadent Tigers Praha

Florbalistky Herbadentu míří za dalším titulem, uspěly i ve druhém finále

• 1
České florbalové suverénky z pražského Herbadentu míří za dalším titulem. Po vítězství 4:2 nad městskými rivalkami z FbŠ Bohemians jim k obhajobě schází jediný úspěch.

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci přispěla k vítězství slovenská útočnice Lucia Košturiaková. Rozhodnout o svém triumfu mohou svěřenkyně Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v sobotu v Praze na Děkance.

Hráčky Bohemians odolávaly až do 29. minuty, kdy Košturiaková otevřela skóre. Za 48 vteřin hostující tým odpověděl díky trefě Vojáčkové.

V 35. minutě ale vrátila úřadujícím mistryním po přihrávce Klímové vedení Krupnová a za tři minuty zvýšila už na 3:1 znovu Košturiaková. V závěrečné třetině zvýraznila náskok favoritek Kotíková, výsledek ještě zkorigovala Kohutová.

Extraliga florbalistek - finále, 2. zápas

Herbadent SJM Praha 11 - FbŠ Bohemians 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
29. Košturiaková (Klímová), 35. Krupnová (Klímová), 38. Košturiaková (Krupnová), 47. Kotíková (Košturiaková) - 30. Vojáčková (Szotkowská), 51. Kohutová. Rozhodčí: M. Sýkora, O. Sýkora. Bez vyloučení. Diváci: 72. Stav série: 2:0.

Florbalistky Židenic budou hrát baráž o extraligu

Florbalistky Sokola Brno Židenice skončily po porážce v závěrečném kole skupiny o udržení v extralize 2:8 s Olomoucí na posledním místě o bod za Trutnovem. Čeká je tak baráž o záchranu v nejvyšší domácí soutěži s poraženým finalistou první ligy Šumperkem.

Právo na účast v nejvyšší soutěži, která se má v příští sezoně rozšířit z jedenácti na dvanáct účastníků, si už vybojovala Jihlava. Ta ve finále první ligy zdolala Šumperk 2:0 na zápasy.