ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Eret, MAFRA

Florbalisté Střešovic vyhráli v Poháru mistrů nad celkem Köniz Bern

• 0
Florbalisté úřadujícího českého šampiona Tatranu Střešovice vyhráli úvodní čtvrtfinále Poháru mistrů v Gümligenu nad celkem Köniz Bern 5:2. Hattrickem k tomu pomohl Martin Šindelář. K postupu za týden doma v Praze tak stačí svěřencům trenéra Milana Fridricha i remíza. V případě výhry vítěze švýcarského poháru rozhodne prodloužení či následně nájezdy.

Od 19:30 nastoupí také v Mobiliar Areně Bohemians proti SV Wiler-Ersigen a budou útočit v odvetě na postup do semifinále po středeční domácí výhře 5:4.

Köniz se ujal vedení v čase 7:08, kdy při vyloučení Milana Meliše využil přesilovou hru Jan Zaugg. Tatran odpověděl devět sekund před koncem první třetiny také v početní výhodě. Při trestu Raúla Willfratta se po střele Matěje Havlase prosadil z dorážky Šindelář.

Stejný hráč v 38. minutě otočil stav a pouhé čtyři vteřiny po skončení přesilovky zamířil přesně po Melišově nabídce. Za 43 sekund ale smazal ztrátu při vyloučení Martina Čermáka David Hermle. Střešovičtí rozhodli v čase 58:01, kdy se z levé strany trefil Jonáš Kreysa. Köniz sáhl k power play a do prázdné branky ještě skórovali Šindelář i Kreysa.

Pohár mistrů ve florbalu v Gümligenu (Švýcarsko):

Muži:
Jižní konference - 1. zápas:
Köniz Bern - Tatran Střešovice 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
8. Zaugg (Michel), 39. Hermle (Michel) - 20. Šindelář (Havlas), 38. Šindelář (Meliš), 59. Kreysa (Tlapák), 60. Šindelář (Vavroušek), 60. Kreysa (T. Hanák). Vyloučení 3:2. Využití: 2:1.

Jižní konference - 2. zápas:
SV Wiler-Ersigen - FbŠ Bohemians 6:3 v prodl. (1:1, 1:2, 3:0 - 1:0)
7. Wyss (Dudovič), 22. Louis (Wyss), 41. Dudovič (Laubscher), 60. Vahlgren (Hollenstein), 60. Louis, 68. Dudovič (Louis) - 13. T. Trnka, 27. K. Petrák (M. Krebner), 32. Dobisík (Řehoř). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. První zápas: 4:5, postoupil Wiler-Ersigen.