Finiš ve třetí etapě závodu Vuelta San Juan. Vítězí americký cyklista Quinn Simmons (vpravo). | foto: Profimedia.cz

Vacek táhl kolegu k triumfu. Třetí etapu závodu Vuelta San Juan vyhrál Simmons

• 0
Den poté, co se Jan Hirt podílel na závodu Vuelta San Juan na etapovém vítězství Fabia Jakobsena, se v Argentině radoval týmový kolega také druhého českého cyklisty Mathiase Vacka. Třetí etapu vyhrál Američan Quinn Simmons ze stáje Trek-Segafredo, celkovým lídrem zůstal Ir Sam Bennet.

Jednadvacetiletý Simmons zaskočil únikem zhruba kilometr před cílem etapy na automobilovém okruhu Villicum spurtéry a po 170,9 km zvítězil před domácím Maxem Richezem a Bennettem. Místo útoku měl Američan předem vybrané. „Velkou zásluhu na vítězství měli kluci z týmu. Říkal jsem svému spolubydlícímu Mathiasovi (Vackovi): ‚Pokud mě dostaneš až tam, vyhraju‘,“ řekl Simmons.

Bývalý juniorský mistr světa si připsal první vítězství od roku 2021 a byl rád, že splnil slib daný týmu. „Slíbil jsem jim, že letos vyhraju víc závodů než loni. A protože loni jsem nevyhrál nic, tak jsem na tom teď o sto procent líp,“ uvedl Simmons.

Vacek dojel v pelotonu s dvousekundovou ztrátou a posunul se celkově na 33. pozici. Vrchař Hirt je průběžně na 110. místě.

Cyklistický etapový závod Vuelta San Juan

3. etapa (170,9 km):

1. Simmons (USA) 3:49:30, 2. Richeze (Arg.), 3. Bennett (Ir.), 4. Gaviria (Kol.), 5. Nizzolo (It.), 6. Sagan (SR) všichni stejný čas, ...27. M. Vacek -2, 124. Hirt (oba ČR) -3:07.

Průběžné pořadí: 1. Bennett 11:30:54, 2. Jakobsen (Niz.) -6, 3. Gaviria -8, 4. Nizzolo -10, 5. Sagan, 6. Van Poppel (Niz.) oba -14, ...33. M. Vacek -16, 110. Hirt -7:27.