Pavla Havlíková na cyklokrosovém ME v Táboře

Pavla Havlíková na cyklokrosovém ME v Táboře | foto: Michal Sváček, MAFRA

Na mistrovství světa pojede dvacet českých cyklokrosařů, Nosková chybí

• 1
Na víkendovém mistrovství světa ve Valkenburgu se představí dvacet českých cyklokrosařů. Hlavními nadějemi jsou vítěz Světového poháru juniorů Tomáš Kopecký, dvojnásobná bronzová medailistka ze světových šampionátů Kateřina Nash a mistr republiky Michael Boroš.

Z nominace vypadla Nikola Nosková, která získala bronz na listopadovém mistrovství Evropy v Táboře v kategorii do 23 let i na lednovém domácím šampionátu v Mladé Boleslavi v závodě žen. Poté však cyklokrosovou sezonu předčasně ukončila kvůli zdravotním problémům.

„Zranila se už před Vánocemi na Světovém poháru v Namuru, kde nešťastně spadla na obě kolena. Na reprezentační soustředění v Bělé pod Bezdězem přijela s nateklým kolenem. Spolu s trenérem Petrem Dlaskem se dohodli, že v takovém stavu nemá smysl dál pokračovat,“ uvedl předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Per Balogh na webu cyklokros.cz.

Dvacetiletá Nosková získala předloni na MS v kategorii do 23 let stříbrnou medaili, loni dojela pátá.

Ve čtyřčlenné mužské sestavě figuruje i čtyřicetiletý Emil Hekele, který se před páry lety k cyklokrosu vrátil a loni v Bielesu startoval poprvé na MS v kategorii elite. Dojel si pro 22. místo. Předtím se zúčastnil světového šampionátu naposledy v roce 1999, kdy závodil ještě mezi jezdci do 23 let.