Roman Kreuziger

Roman Kreuziger | foto: Profimedia.cz

Kreuzigera brzdily žaludeční potíže a triumf neobhájí. Možná i odstoupí

• 16
Český cyklista Roman Kreuziger loňské vítězství v závodě Kolem Romandie neobhájí. V předposlední etapě dojel na 136. místě a na vedoucího Michaela Rogerse už téměř 22 minut. Českého jezdce ve Švýcarsku postihly žaludeční potíže, které ho trápily už po předchozím závodě Lutych-Bastogne-Lutych.

Třiadvacetiletý Kreuziger se v celkové klasifikaci propadl až na 84. příčku a na svém oficiálním webu připustil, že závod možná nedokončí. "Zase se mi vrátily problémy s břichem. Pokud bych se cítil tak blbě jako dnes, nejradši bych závod zabalil," uvedl Kreuziger.

Pravděpodobným řešením je jednodenní pauza a následné pondělní lékařské vyšetření. "Ale záleží, jak se dohodnu s týmem. Jestli se to zlepší a bude hezky, tak zkusím aspoň pomoci ostatním," dodal.

Dnešní 158 km dlouhou etapu z Vevey do Chatelu vyhrál Simon Špilak. Slovinský jezdec tak ukončil téměř rok dlouhé čekání na etapový triumf.

Stříbrnou pozici obsadil Kreuzigerův kolega ze stáje Liquigas, slovenský mladík Peter Sagan. Druhý český zástupce na startu František Raboň dojel do cíle na 123. pozici a v průběžném pořadí je o dvanáct příček horší.