Biker Jaroslav Kulhavý (ilustrační snímek)

Biker Jaroslav Kulhavý (ilustrační snímek) | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Kulhavý si v poslední sezoně dojel pro čtvrtý domácí maratonský titul

• 0
Biker Jaroslav Kulhavý se v poslední sezoně své úspěšné profesionální kariéry stal v Dolní Moravě mistrem republiky v maratonu. Držitel zlaté a stříbrné olympijské medaile z cross country vyhrál národní šampionát na dlouhé trati počtvrté v kariéře a po deseti letech od předchozího titulu.

Sedmatřicetiletý Kulhavý svedl na trati 90 km s převýšením 3000 metrů souboj o vítězství s favorizovaným Martinem Stoškem. Bronzového medailistu z loňského mistrovství Evropy setřásl v závěrečném sjezdu a porazil ho o 17 sekund. Třetí dojel do cíle s odstupem 5:23 minuty Kulhavého kolega z týmu Česká spořitelna accolade Marek Rauchfuss.

Sedmé místo se ztrátou 16:53 minuty obsadil bývalý elitní silniční profesionál Petr Vakoč, jenž na horská kola přesedlal po loňské sezoně.

Ženský mistrovský závod na 81 km vyhrála Milena Kalašová o téměř čtvrt hodiny před loňskou šampionkou z Harrachova Adélou Holubovou.

Výsledky závodů v Dolní Moravě:

Muži (90 km): 1. Kulhavý (Česká spořitelna accolade) 4:23:45, 2. Stošek (Canyon northwave) -17, 3. Rauchfuss (Česká spořitelna accolade) -5:23, 4. Adel (Superior) -6:28, 5. Hník (D2mont Merida) -9:00, 6. Bartůněk (OCA) -15:29, 7. Vakoč (Canyon northwave) -16:53.

Ženy (81 km): 1. Kalašová (K3 Performance) 4:49:52, 2. Holubová (Kola-bbm.cz) -14:43, 3. Ziólkowská (Pol.) -25:17, 4. Fridrichová (Head eleven cst) -51:59.