Diskuze

Garzelli vyhrál etapu a vede Giro

Spurt rozhodoval druhou etapu slavného závodu Giro d'Italia. V belgickém Lutychu byl ve spurtu nejrychlejší italský cyklista Stefano Garzelli ze stáje Mapei, který měl po 199 kilometrech z Kolína nad Rýnem nejvíce sil. Celkový vítěz prestižního závodu z roku 2000 se tak dostal do vedení v průběžném pořadí. Druhé místo vybojoval jeho krajan Francesco Casagrande z týmu Fassa Bortolo a třetí pozice patřila Němci Jensi Heppnerovi z Telekomu.

Tomas

13. 5. 2002 21:35
Ach jo
Ještě že sem si přečetl jinde jak etapa probíhala, protože z Idnesu bych byl zmatenej: spurt rozhodoval... x o stupních vítězů rozhodlo stoupání 6km před cílem... To byl pěkně dlouhej spurt... Jen škoda že etapu se zajimavim dojezdem jako je v Liege neměl Zavod Miru na českém území. Etapa do Hradce to byla snad největší blbost jakou si dovedu představit nejdřív kopce a pak rovina. To ať ho rovnou pořádaj už jen Němci a Poláci s těma jejich rovinama.