Ital Alberto Dainese z týmu SEG Racing Academy se raduje z vítězství ve třetí...

Ital Alberto Dainese z týmu SEG Racing Academy se raduje z vítězství ve třetí etapě Czech Tour. | foto: Jan Brychta, Czech Tour 2019

Impey vévodí Czech Tour i před poslední etapou, spurt pro Daineseho

• 1
Daryl Impey z Jižní Afriky udržel žlutý trikot vedoucího závodníka i po třetí etapě Czech Cycling Tour, kterou vyhrál mladý Ital Alberto Dainese. Mistr Evropy do 23 let zvítězil v hromadném spurtu v Uničově před Srbem Dušanem Rajovičem a Polákem Stanislawem Aniolkowským.

Na devátém místě skončil po 175 kilometrech nejlepší z českých cyklistů Dominik Neumann. V celkovém pořadí Impey mírně zvýšil svůj náskok na 13 sekund před svým kolegou z elitního týmu Mitchelton-Scott Australanem Lucasem Hamiltonem.

Jan Bárta na sedmé příčce celkové klasifikace ztrácí na Impeyho, který letos vyhrál etapu na Tour de France, 29 sekund. První desítku uzavírá Jakub Otruba, jemuž patří bílý dres pro nejlepšího mladého jezdce.

Závod zakončí v neděli další kopcovitá etapa z Mohelnice do Šternberku, která měří 178 km.

Czech Tour - 3. etapa

Olomouc - Uničov, 175,3 km

1. Dainese (It./SEG Racing Academy) 4:01:02, 2. Rajovič (Srb./Adria Mobil), 3. Aniolkowski (Pol./CCC Development), 4. Archbold (N. Zél./Bora-hansgrohe), 5. Van Dalen (Niz./Metec-TKH), 6. Baška (SR/Bora-hansgrohe), ...9. Neumann -2, 34. Bárta -6, 52. Kukrle (všichni ČR/Elkov-Author) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Impey (JAR/Mitchelton-Scott) 8:49:12, 2. Hamilton (Austr./Mitchelton-Scott) -13, 3. Juul-Jensen (Dán./Mitchelton-Scott), 4. Haig, 5. Durbridge (oba Austr./Mitchelton-Scott) všichni -15, 6. Bookwalter (USA/Mitchelton-Scott) -24, 7. Bárta -29, 8. Neumann, 9. Kukrle, 10. Otruba (ČR) všichni -31.