Momentka ze závodu Kolem Katalánska

Momentka ze závodu Kolem Katalánska | foto: Profimedia.cz

Quintana se v Katalánsku ujal vedení, Hirt byl v etapě devatenáctý

• 0
Kolumbijský cyklista Nairo Quintana je po čtvrté etapě novým lídrem závodu Kolem Katalánska. Vrchařský specialista dojel do cíle 169 km dlouhé trasy ze La Seu d’Urgell do lyžařského střediska Boí Taüll v tříčlenné skupince uprchlíků druhý za Portugalcem Joaem Almeidou.

Český cyklista Jan Hirt obsadil s odstupem 54 sekund 19. místo. Michal Schlegel dojel v závěru roztaženého startovního pole na 112. příčce se ztrátou takřka 17 minut za vítězem.

Po středečním samostatném úniku vedoucí Australan Ben O’Connor odpadl ve stoupání necelé dva kilometry před cílem a na 12. místě nabral manko 23 sekund.

Dvaatřicetiletý někdejší vítěz Gira d’Italia a Vuelty Quintana má v čele celkového pořadí stejný čas jako Almeida. O’Connor je šestý s odstupem 17 sekund. Závod Kolem Katalánska vyvrcholí v neděli v Barceloně.

Kolem Katalánska

Závod série WorldTour - 4. etapa (166,7 km)

1. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) 4:20:27, 2. Quintana (Kol./Arkéa-Samsic), 3. Higuita (Kol./Bora-hansgrohe) oba stejný čas, 4. Poels (Niz./Bahrajn Victorious) -7, 5. Johannessen (Nor./Uno-X Pro Cycling), 6. Ayuso (Šp./SAE Team Emirates) oba -13, ...19. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) -54, 112. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -16:54.

Průběžné pořadí: 1. Quintana 17:04:53, 2. Almeida stejný čas, 3. Higuita -6, 4. Ayuso, 5. Poels, 6. O'Connor (Austr./AG2R-Citroën Team) všichni -17, ...99. Hirt -36:42, 126. Schlegel -53:37.