Michal Šlesingr se v Jablonci stal mistrem republiky. Ilustrační foto

Michal Šlesingr se v Jablonci stal mistrem republiky. Ilustrační foto | foto: Pavel Lebeda / sport-pics.cz

Šlesingr a Vejnarová ovládli mistrovství republiky v biatlonu

• 0
Mistrovství České republiky v biatlonu ovládli dlouhodobě nejlepší čeští závodníci. Mezi muži si pro zlato doběhl Michal Šlesingr a mezi ženami v Jablonci nad Nisou dominovala Zdenka Vejnarová.

Šlesingr, který minul v každé položce jeden z pěti terčů, zvítězil s více než půlminutovým náskokem před Vítem Jánovem. Devátý muž celkové klasifikace Světového poháru Šlesingr tak potvrdil roli favorita. Třetí Tomáš Holubec ztratil na vítěze 50 sekund.

Až čtvrtý skončil druhý nejlepší český biatlonista ve Světovém poháru Jaroslav Soukup, který čtyřmi chybami potvrdil, že závěr sezony jej nezastihl v dobré střelecké formě.

Mezi ženami byl souboj o titul mnohem vyrovnanější. Vejnarová minula jeden terč. Druhá Gabriela Soukalová po třech chybách vstoje ztratila na vítězku osm sekund. Na bronz dosáhla Barbora Tomešová, které ke zlatu scházelo jen 14 sekund.

V neděli mistrovství pokračuje stíhacími závody s pevnými startovními intervaly.

Výsledky

Mistrovství České republiky v Jablonci nad Nisou

Sprint
Muži:
1. Šlesingr 25:47,1 (2 trestné okruhy), 2. Jánov -32,3 (2), 3. Holubec -50,7 (2), 4. Soukup -1:03,5 (4), 5. Vítek -1:53,7 (2), 6. Kristejn (všichni SKP Jablonec) -1:54,1 (3).

Ženy:
1. Vejnarová (SKP Jablonec) 22:48,2 (1), 2. Soukalová (SG Jablonec) -8,6 (3), 3. Tomešová (SKP Jablonec) -14,3 (2), 4. Puskarčíková (SG Jablonec) -1:43,3 (1), 5. Zvařičová (SKP Jablonec) -2:21,8 (4), 6. Špácová (Rover Praha) -2:54,7 (2).

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)