Ondřej Moravec

Ondřej Moravec | foto: AP

Další biatlonový zásah. Moravec skončil ve stíhačce druhý

• 46
Čeští biatlonisté slaví další umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. Ondřej Moravec skončil ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru v Pokljuce druhý za Norem Emilem Hegle Svendsenem. V závěru za sebou nechal i Martina Fourcada z Francie.

Český biatlon prožívá v Pokljuce skvělý víkend - v pátek vyhrála Gabriela Soukalová sprint, v sobotu skončil Ondřej Moravec druhý ve stíhacím závodě.

Osmadvacetiletý český biatlonista vyrazil v nepříjemném dešti na trať dlouhou 12,5 km z osmé pozice po sprintu a díky výbornému běhu se neustále posouval pořadím. První tři střelecké položky totiž zvládl suverénně bez jakéhokoli zaváhání.

Na čtvrtou střelbu přijel Moravec jako čtvrtý za triem Emil Hegle Svendsen, Martin Fourcade i Jevgenij Ustjugov. Jenže v závěru biatlonisté neudrželi nervy a všichni chybovali. Svendsen jednou, Fourcade dvakrát a Ustjugov dokonce třikrát...

Jelikož Moravec netrefil jeden z pěti terčů, posunul se v průběžném pořadí dopředu a na poslední běžecký úsek vyrazil společně společně s Martinem Fourcadem, lídrem Světového poháru.

Francouzovi však v závěru Moravec zcela suverénně ujel a poprvé v kariéře se v individuálním biatlonovém závodě postavil na stupně pro nejlepší.  Za dvojnásobným olympijským vítězem Svendsenem zaostal o 3,8 s a v hodnocení SP se posunul na patnácté místo.

Další zlepšení předvedl Michal Šlesingr, který skončil jedenáctý. Těsně za bodovanými pozicemi skončil Zdeněk Vítek, na 41. pozici.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - stíhací závod 12,5 km:
1. Svendsen (Nor.) 32:49,2 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -3,8 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -17,4 (2), 4. Garaničev (Rus.) -27,0 (2), 5. Lindström (Švéd.) -33,9 (2), 6. Usťugov (Rus.) -42,3 (3), 7. Burke (USA) -45,1 (3), 8. Béatrix (Fr.) -49,8 (3), 9. Schempp (Něm.) -53,3 (0), 10. Rastorgujevs (Lot.) -59,3 (1), ...11. Šlesingr -1:17,6 (2), 41. Vítek (oba ČR) -3:44,0 (3).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů):
1. M. Fourcade 349 b., 2. Svendsen 269, 3. Usťugov 250, 4. Birnbacher (Něm.) 233, 5. Fak (Slovin.) 196, 6. Lindström 188, ...15. Moravec 158, 27. Šlesingr 99, 42. Vítek 50.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)