Andrea Henkelová

Andrea Henkelová z Německa získala na biatlonovém mistrovství světa další zlatou medaili. Tentokrát zvítězila na trati deseti kilometrů. | foto: ČTK

Henkelová získala zlato i ve stíhacím závodě

• 1
Östersund - Německá reprezentantka Andrea Henkelová získala na biatlonovém mistrovství světa další zlatou medaili. Po sobotním triumfu ve sprintu vyhrála také stíhací závod, když na trati deseti kilometrů byla při střelbě bezchybná. Druhá skončila Jekatěrina Jurjevová z Ruska, třetí byla její krajanka Albina Achatovová.

Olympijská vítězka Henkelová potvrdila, že je momentálně jen těžko k poražení. Třicetiletá Němka vyhrála v součtu s posledním dílem Světového poháru už čtvrtý závod za sebou a z posledních šedesáti terčů na střelnici minula pouze jediný.

Právě přesná ruka jí dopomohla i k dnešnímu triumfu. Henkelová těžila z nejvýhodnějšího postavení po sobotním sprintu a svůj náskok si hlídala po celý průběh závodu.

Když byla stoprocentní i na poslední střelbě vestoje, bylo jasné, že jí čtvrtý titul mistryně světa ze závodu jednotlivkyň neuteče. Zároveň si Henkelová pojistila vedení v hodnocení SP.

Za suverénní Němkou se dramaticky změnilo pořadí už během druhého okruhu. Jurjevová sice startovala až z deváté pozice, ale bezchybnou střelbou a rychlým během se posouvala stále vpřed.

Nakonec se mohla v cíli radovat, stříbro pro ni znamená vůbec první cenný kov ze světového šampionátu. Bronzová Achatovová vybojovala v Östersundu stejně jako Henkelová svoji druhou medaili.

Obhájkyně titulu Magdalena Neunerová z Německa vylepšila sobotní postavení o jedenáct příček, přes čtyři minely na střelnici se posunula až na šesté místo. Z českých reprezentantek se do šedesátky účastnic dostala jen juniorka Veronika Vítková, která ale nakonec nenastoupila.

Stíhací závod na 10 km: 1. Henkelová (Něm.) 28:56,0 min. (0 trestných okruhů), 2. Jurjevová -20,5 (0) 3. Achatovová (obě Rus.) -38,5 (0), 4. Bergerová (Nor.) -55,7 (1), 5. Baillyová (Fr.) -55,9 (2), 6. Neunerová -1:44,1 (4), 7. Glagowová (obě Něm.) -2:13,0 (1), 8. Slepcovová (Rus.) -2:20,8 (3), 9. Hitzerová (Něm.) -2:21,7 (4), 10. Chvostěnková (Ukr.) -2:24,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů): 1. Henkelová 556, 2. Baillyová 514, 3. Wilhelmová (Něm.) 498, 4. Neunerová 471, 5. Glagowová 448, 6. Jurjevová 423, ...35. Vejnarová 80, 45. Rezlerová (obě ČR) 39.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)