Nymburské basketbalistky během oddechového času

Nymburské basketbalistky během oddechového času | foto: DSK Basketball Nymburk

Vyrovnáno. V bronzové sérii doma nezaváhal ani basketbalový Nymburk

• 4
Nymburk ve druhém utkání série o bronz v Ženské basketbalové lize porazil KP Brno 82:74 a po dvou zápasech je v bitvě o třetí místo vyrovnáno 1:1.

Středočeský tým - podobně jako v úterý Královo Pole - využil k vítězství domácí prostředí, další zápas je na programu v sobotu v Brně a určitě se bude hrát i ve středu v Nymburce.

A také svým průběhem připomínal čtvrteční souboj ten úterní. Domácí obhájkyně stříbra v první čtvrtině nabraly třináctibodové manko, ale o poločasové přestávce už bylo vyrovnáno. Ve druhé čtvrtině se totiž otevřela stavidla ofenzivní hry a výsledkem bylo 28 bodů v koši KP Brno.

Ve 34. minutě to se středočeskými svěřenkyněmi Daniela Kurucze vypadlo už dobře. K dobru měly deset bodů. KP Brno však zápas nevzdalo a ve 38. minutě ztrácelo jediný bod. Ovšem domácí dokázaly tlak soupeřek odrazit a v poslední minutě těsně uhájit vítězství.

Nymburk si v obraně počíhal na nejlepší českou střelkyni ŽBL. Tereza Pecková proměnila pouze jednu ze sedmi trojkových střel a celkově nepřekonala desetibodovou hranici.

Domácí tým měl jasně navrch v doskakování (41:26) a v posledním hracím období se mu podařilo osmi body za sebou odskočit do desetibodového náskoku. Brňanky už na obrat neměly.

Lídrem domácího celku byla s 18 body a 13 doskoky ukrajinská pivotka Alexandra Chomenčuková, výkon si však pokazila šesti ztrátami. Její krajanka Talisia Udoděnková zvládla 14 bodů a 10 doskoků.

Ženská basketbalová liga

O 3. místo - 2. zápas

Nymburk - KP Brno 82:74 (13:24, 41:41, 59:55)
Nejvíce bodů:
Chomenčuková 18, Ursuová 16, Udoděnková 14, Bakajsová 12, Hamplová 11 - Satoranská 15, Moussaová 14, Maddenová 13, E. Kopecká 11. Stav série: 1:1.