Yao Ming zastínil hvězdné duo

• 5
New York - Hvězdné duo podkošových hráčů ze San Antonia - Tim Duncan a David Robinson - "narazilo" do Čínské zdi. Houston překvapivě jednoznačně porazil Spurs 89:75 a Yao Ming k tomu přispěl 27 body a 18 doskoky. Michael Jordan se rozhodl, že už nebude ponechávat nic náhodě a nastupuje v základní pětce - jeho 25 bodů bylo příliš velkým soustem pro Milwaukee (103:78). Obhájci titulu L.A.Lakers se proti Memphisu opět trochu trápili, ale díky své hvězdné dvojce nakonec vyhráli 101:91 - O´ Neal nsatřílel 28 bodů a Kobe Bryant zaznamenal další "triple-double" (24 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků).
Houston - San Antonio 89:75
San Antoniu se příliš nedaří a využil toho i Houston - Yao Ming proměnil 10 z 18 střel z pole a 7 ze 7 šestek, přidal 18 doskoků (osobní rekord) a navíc i 3 bloky v obraně. Zastínil nejen Davida Robinsona (7 bodů), ale dokonce i nejlepšího hráče loňské sezony Tima Duncana, který nasbíral 25 bodů a 12 doskoků, ale neměl dobré procento střelby a navíc žádnou velkou pomoc od spoluhráčů. Hosté navzdory střeleckému trápení vedli ještě na začátku poslední čtvrtiny 64:61, ale během posledních 12 minut proměnili jen 2 střely z 15 a nakonec prohráli už čtvrtý zápas z posledních 6. Domácí, a to především díky Yaovi, předčili svého soupeře 53:36 na doskoky.
Střelci: Yao Ming 27b. a 18d., Francis 18, Norris 16, K.Thomas 10 - Duncan 25b. a 12d., Bowen a Willis 12

Washington - Milwaukee 103:78
Wizards po dobrém vstupu do sezony (dokonce nejlepším v historii klubu za posledních 27 let) prohráli 6 zápasů v řadě a jejich bilance klesla na 6/10. Michael Jordan začal nastupovat v základní pětce - napoprvé proti Philadelphii Washingtonu nevyšel závěr, ale včera proti Milwaukee byli jasně lepší a "Air Jordan" mohl poslední čtvrtinu odpočívat na lavičce náhradníků.
Střelci: Jordan 25, Russell 16, E.Thomas 14, Hughes 13, Stackhouse 12 - T.Thomas 17, Redd 13, Haislip 12 (A.Mason 10d.)

New Jersey - Atlanta 87:72
Jefferson 22b. a 14d., Martin 18, Rogers 12, J.Collins 8b. a 10d. - Glover 16, Terry 12, Abdur-Rahim 11, Ratliff 10

Chicago - New Orleans 90:115
J.Rose 19, J.Williams 15, Marshall 14, Crawford 10 - Wesley 25, Mashburn 21, Magloire 18b. a 10d., P.J.Brown 17, Alexander 12, Campbell 10

Sacramento - Minnesota 98:86
B.Jackson 24, Webber 22b. a 11d., J.Jackson 13, G.Wallace, Christie a Divac 10 - Hudson 19, Garnett 18b. a 16d., Gill 11, Nestěrovič a R.Strickland 10

L.A.Lakers - Memphis 101:91
S.O´Neal 28, Bryant 24b., 11as. a 10d., Fox 14, Fisher 12, Horry 11 - Wright 17, Person 13, Battier, Gooden a Gasol 11

Golden State - Denver 110:89
Jamison 34, Murphy 16, Arenas 12, J.Richardson 11...Welsch 0 - Harvey 16, Howard 14, Hilario 11, Tskitishvili a Yarbrough 10