Webber začal ve Philly nešťastnou porážkou

• 11
New York - Pět ze šesti sobotních utkání NBA skončilo rozdílem pouhých 4 bodů nebo méně - velké drama viděli diváci také ve Philadelphii, kde domácí podlehli Sacramentu 99:101. Chris Webber měl v poslední sekundě proti svému bývalému týmu v rukou vyrovnávací střelu, ale minul. Phoenix i bez Nashe těsně vyhrál přestřelku v Dallasu, San Antonio se naopak nechalo doma zaskočit Memphisem.

Miami (41/16) - Orlando (28/26) - 101:98
Domácím znovu chyběl zraněný Shaquille O´Neal, ale třetí porážkou za sebou v prodloužení už nedopustili. Hosté sice díky velmi dobré střelbě Granta Hilla (28 bodů, 12/17 z pole) vedli v úvodu o 8 bodů (18:10) a drželi krok až do konce, ale závěr měl ve svém moci domácí rozehrávač Dwyane Wade.

Wade nastřílel 14 ze svých 25 bodů v poslední čtvrtině, kterou domácí vyhráli 31:27 - v koncovce zaznamenal 8 bodů v řadě a pomohl Miami ke čtyřbodovému vedení 16 sekund před koncem a o chvilku později navíc zblokoval střelu Steva Francise.

Hedo Turkoglu ještě těsně před koncem trojkou snížil na 98:99, ale Rasual Butler při šestkách nezaváhal a hosté už nic nestihli - jejich přihrávku z autu tečoval Wade.
Střelci:
Heat
- Wade 25, E.Jones 15, D.Jones 14, R.Butler 12, Doleac 10, Haslem 9, Laettner 8, Dooling 6, S.Anderson 2
Magic - Hill 28, Francis 16, Turkoglu 14, Nelson 13, D.Howard 12, Cato 5 bodů a 10 doskoků, Garrity 4, Battie, Augmon a Christie 2

Charlotte (11/42) - Chicago (29/24) - 90:94
Ve velmi vyrovnaném utkání žádný z týmů nevedl dvouciferným rozdílem - v první půli měli po většinu času navíc domácí, a to především díky výbornému výkonu Emeky Okafora (26 bodů a 12 doskoků) ale Bulls velmi dobře zvládli třetí čtvrtinu (25:16) a v napínavém závěru měli přece jen navrch - klíčovou trojku trefil zhruba minutu před koncem náhradník Ben Gordon, který zvyšoval na 93:88.

Okafor sice ještě dvěma šestkami snížil na rozdíl jednoho koše (90:93), ale to bylo ze strany domácích vše a Tyson Chandler jednou šestkou 20 sekund před koncem definitivně rozhodl. Ve prospěch Chicaga rozhodla především střelba zdálky - na trojky hosté vyhráli 7:1.
Střelci:
Bobcats
- Okafor 26 bodů a 12 doskoků, Rush 13, Knight 10, Hart a M.Allen 9, Ely 8, T.Smith 6, Bogans 5, Kapono 4
Bulls - A.Davis 20, E.Curry 16, O.Harrington 12, Hinrich a Gordon 11, Duhon a Deng 8, Nocioni 3, Pargo a A.Griffin 2, Chandler 1

New York (23/33) - Indiana (28/27) - 90:79
Jediný "jasnější" zápas včerejšího programu - New York totiž získal už v první půli dvouciferný náskok (47:37), v jednu chvíli vedl až o 16 bodů a kontroloval hru. Indiana bez zraněných Tinsleyho a Fostera nedokázala zopakovat páteční domácí výkon proti Clevelandu, hůř střílela a především opět propadla v doskakování.

Jermaine O´Neal byl sice nejlepším střelcem zápasu s 24 body (9 doskoků), ale jen tři hráči Pacers nastříleli více než 6 bodů, zatímco u vyrovnanějšího týmu domácích to bylo celkem 6 hráčů. Pro Indianu skončila série 5 výher v řadě - 4 z těchto zápasů ale hráli Pacers v domácím prostředí.

Stephon Marbury zaznamenal za vítěze 21 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí, Jamalu Crawfordovi stačilo na 17 bodů pouhých 9 střel ze hry, Kurt Thomas přidal 16 bodů a 9 doskoků. Poprvé se v dresu Knicks představily i nové posily - Malik Rose a Maurice Taylor napoprvé zaznamenali po dvou bodech. New York vůbec poprvé v roce 2005 vyhrál dva zápasy po sobě.
Střelci:
Knicks
- Marbury 21, J.Crawford 17, K.Thomas 16, T.Thomas 11, J.Williams 9, Hardaway 8, Sweetney 3, M.Rose a Taylor 2, Ariza 1
Pacers - J.O´Neal 24, R.Miller 14, A.Johnson 10, Croshere a Harrison 6, S.Jackson a J.Jones 5, Pollard a F.Jones 4, Gill 1

Philadelphia (26/29) - Sacramento (35/21) - 99:101
Za Philadelphii poprvé nastoupil Chris Webber a hned proti svému bývalému týmu, z kterého byl vytrejdován - v úvodu trefil první dvě střely a vyhecovaní domácí vedli za 3 a půl minuty 11:2, čímž donutili hosty k oddechovému času.

Sacramento se i bez stále zraněného Stojakoviče ale dokázalo vzpamatovat, ještě do konce první čtvrtiny vyrovnalo hru a nakonec se muselo rozhodovat v napínavé koncovce.

Za hosty nastoupila už celá trojice posil z Philadelphie (Thomas, Williamson, Skinner) a poskytla Kings mnohem vyrovnanější lavičku, než tomu bylo v posledních týdnech. Celkem 6 hráčů hostů nastřílelo dvouciferný počet bodů - včetně Corlisse Williamsona (17 bodů) a Kennyho Thomase (16 bodů a 10 doskoků).

Nejlepším střelcem hostů byl i přes špatnou úspěšnost Mike Bibby (19 bodů a 8 asistencí, 5/17 z pole), Cuttino Mobley přidal 17 bodů, včetně klíčového koše zdálky 20 sekund před koncem, který znamenal vedení 98:94.

Nejlepší střelec domácích Allen Iverson sice snížil na 96:98, ale Brad Miller trefil jeden trestný hod a hosté šli (poté, co si "vyměnili" další šestky Iguodala a Mobley) do posledních sekund s tříbodovým náskokem.

Tři vteřiny před koncem Kings faulovali Iversona, ten proměnil první šestku (99:101) a druhou úmyslně netrefil, aby se domácí mohli pokusit o doskok - mič doskočil Webber, ale v tísni nedokázal zpod koše trefit střelu, která mohla znamenat prodloužení...

Iverson zaznamenal 27 bodů, 14 asistencí a 6 doskoků (10/26 z pole), nováček Andre Iguodala přidal 18 bodů, Webber nakonec nasbíral 16 bodů a 11 doskoků, když trefil 7 z 20 střel.
Střelci:
76ers -
Iverson 27 bodů a 14 asistencí, Iguodala 18, Webber 16 bodů a 11 doskoků, M.Jackson 12, Korver 10, Dalembert 8 bodů a 11 doskoků, Rogers 8, McKie a Ollie 0
Kings - Bibby 19, Mobley a Williamson 17, K.Thomas 16 bodů a 10 doskoků, House 11, M.Evans 6, Songaila 4, Skinner 0
střelba: 40% - 44% (trojky: 7/19 - 6/19)
trestné hody: 18/25 - 19/22)
doskoky: 46 - 44 (útočné 15 - 9)
ztráty: 15 - 15
body z protiútoků: 14 - 20
21068 diváků

Dallas (37/17) - Phoenix (43/13) - 123:124
Phoenix se učí hrát bez Steva Nashe - při jeho první absenci v této sezoně zažila ofenzíva Phoenixu až neuvěřitelný propad, ale tentokrát tomu tak zatím není.

Suns bez svého zraněného "dirigenta" (natažená podkolenní šlacha) vyhráli i druhý zápas po All-Star přestávce a mají za tyto dva zápasy průměr 121 bodů na utkání - když navíc oplatili Dallasu nedávnou porážku z domácího prostředí.

Zápas byl velmi vyrovnaný - desetkrát se měnilo vedení, patnáctkrát (!) bylo vyrovnané skóre a ani jeden tým nevedl dvouciferným rozdílem. Rozhodující koš trefil necelých 5 sekund před koncem Joe Johnson, který završil závěrečný nápor hostů.

Ti totiž prohrávali minutu a 46 sekund před koncem o 6 bodů (117:123), ale ukončili zápas šňůrou 7:0 - Quentin Richardson trefil trojku, Amare Stoudemire přidal dvě šestky a Johnson vítězný koš.

Dallas měl ještě jednu možnost strhnout vítězství na svou stranu - po výtečně sehraném signálu najížděl Dirk Nowitzki sám do koše, ale zezadu ho zblokoval Shawn Marion. Domácí v čele s majitelem klubu Markem Cubanem bouřlivě protestovali, že měl být odpískán faul, ale výsledek už to nijak neovlivnilo.

Nowitzki zaznamenal 26 bodů a 16 doskoků, ještě o bod více nastřílel Jason Terry, který proměnil 11 ze 17 střel (3 trojky). Josh Howard přidal 22 bodů (9/12 z pole), příliš se naopak tentokrát nedařilo Michaelu Finleymu, který trefil jen 4 z 15 střel a poprvé po 5 zápasech nenastřílel přes 20 bodů. Dallasu stále chybí zraněný Jerry Stackhouse.

Za hosty zářil Stoudemire, který zaznamenal 33 bodů a 10 doskoků, Richardson přidal 26 bodů (trojky 4/9) a Marion 25 bodů a 13 doskoků. Joe Johnson přidal 18 bodů a celá čtveřice opor měla úspěšnost střelby vysoko nad 50% - celý tým Suns si udržel úspěšnost 56,3% z pole!

První poločas skončil 71:68 pro domácí a celkových 139 bodů je poločasovým rekordem této sezony NBA. Dallas prohrál poprvé po šesti výhrách v řadě.
Střelci:
Mavericks
- Terry 27, Nowitzki 26 bodů a 16 doskoků, J.Howard 22, Finley a M.Daniels 13, Van Horn 10, D.Harris 6, Mbenga 4, S.Bradley 2, D.Armstrong 0
Suns - Stoudemire 33, Q.Richardson 26, Marion 25 bodů a 13 doskoků, J.Johnson 18, McCarty 9, Barbosa 6, J.Jackson 5, S.Hunter 2
střelba: 49% - 56% (trojky: 7/21 - 8/20)

San Antonio (42/13) - Memphis (31/25) - 82:84
Největší překvapení dne - zvláště proto, že hostům stále chybí zraněné podkošové opory Pau Gasol a Stromile Swift a do San Antonia přijeli se šňůrou 4 porážek na svém kontě.

Dosud nejlepší tým ligy Spurs byl sice lepší téměř ve všech ukazatelích - přesnost střelby ze hry i šestek, doskakování, asistence, bloky, protiútoky - ale doplatil na neuvěřitelné množství chyb, když ztratil 24 míčů!

Hosté v prvním poločase neustále vedli (až o 12 bodů), ale ve třetí čtvrtině dokázali proti zlepšené obraně San Antonia nastřílet pouhých 10 bodů. Do poslední části hry se pak nastupovalo za stavu 58:57 pro domácí, ale závěr vyšel lépe Memphisu, když nakonec za 4.čtvrtinu nastřílel 27 bodů.

O teprve druhé domácí porážce San Antonia v této sezoně rozhodl náhradník hostů Earl Watson, který trefil klíčovou střelu z odskoku 17 sekund před koncem a zvyšoval na 81:77. Domácí Manu Ginobili sice ještě pěti body "dramatizoval" závěr, ale Grizzlies už si třemi šestkami ze 4 pokusů výhru uhlídali.

Poslední šestku dal 4 sekundy před koncem Brian Cardinal a Spurs už ani nedokázali vystřelit poslední střelu, protože Ginobili zkazil přihrávku a připsal si na konto svou sedmou ztrátu. Domácím nepomohlo ani 27 bodů, 19 doskoků a 4 bloky Tima Duncana (také ale ztratil 5 míčů), Ginobili a Parker přidali po 16 bodech, ale nikdo jiný se nedostal přes 8 bodů.

Hosté měli vyrovnanějí kádr, 5 hráčů nastřílelo 9 bodů a víc a lavička náhradníků přestřílela své domácí protějšky 22:12. Spurs si pohoršili svou domácí bilanci na 24/2 a na úkor Phoenixu ztratili vedoucí postavení v lize.