Paul George (v šedém) z Oklahoma City útočí na koš Washingtonu přes Iana...

Paul George (v šedém) z Oklahoma City útočí na koš Washingtonu přes Iana Mahinmiho. Sleduje je Tomáš Satoranský. | foto: AP

Satoranský už nevede jednu ze statistik NBA, sklonil se před Westbrookem

• 2
Washingtonští basketbalisté neuspěli v NBA na palubovce Oklahoma City 112:121, když v zápase ani jednou nevedli a ztráceli až 19 bodů. Hned na úvod prohrávali 0:10. Tomáš Satoranský z poražených Wizards musel opustit čelo statistiky porovnávající počet asistencí ke ztrátám, v zápase totiž dva útoky pokazil.

Celkově si český reprezentant Satoranský za necelých 13 minut na hřišti zapsal dva body a jednu asistenci. Dvě ztráty jej v jedné ze statistik NBA poslaly z prvního místa na čtvrté za Shelvina Macka, Spencera Dinwiddieho a Darrena Collisona. (Více o Satoranského krátkém kralování statistice poměřující asistence a ztráty najdete zde.)

Duel Washingtonu v Oklahoma City se proměnil hlavně v přestřelku mezi Bradleym Bealem a Russellem Westbrookem

Hostující Beal předvedl 41 bodů (a přidal k nim 12 doskoků a sedm asistencí), ale ani to nepomohlo.

Westbrook vedl Thunder s 46 body (21 v poslední čtvrtině), šesti doskoky a šesti asistencemi. Proměnil nadstandardních 19 z 29 pokusů.

K Westbrooku sezonnímu střeleckému maximu přidal Paul George 18 bodů, Carmelo Anthony 13 bodů a osm doskoků a Steven Adams dodal 12 bodů plus 10 doskoků.

Střelecký souboj Russell Westbook - Bradley Beal:

V dresu Wizards se k Bealovi přidal John Wall s 21 body a 12 asistencemi a Markieff Morris s 20 body a devíti doskoky. Otto Porter Jr. zvládl 11 bodů.

Washington prohrál šestý z posledních devíti duelů, naopak Oklahoma City uspělo šestkrát za sebou. A pokud nasadilo osvědčenou základní pětku (Westbrook, George, Anthony, Adams a Andre Roberson), má to po 1. prosinci dokonce 15-0.

Bez Jimmyho Butlera tahali hráči Minnesoty v aréně Golden State za kratší konec a prohráli 113:126. V zápase proti úřadujícímu šampionovi ani jednou nevedli. Mužem zápasu byl domácí Kevin Durant, který nastřílel 28 bodů (šest trojek z devíti pokusů) a triple-double dovršil 11 asistencemi a 10 doskoky.

V dresu Warriors mu sekundovali Stephen Curry a Klay Thompson, oba s 25 body; Curry dodal i devět asistencí. Čtvrtým - a posledním - dvouciferným střelcem vítězného celku byl Andre Iguodala s 10 body. K vítězství si pomohli celkem 21 trojkami z 37 pokusů, klubový rekord je 22 trojek.

Kevin Durant v duelu s Minnesotou:

Timberwolves nestačila šestice dvouciferných střelců. Karl-Anthony Towns stihl 31 bodů, 11 doskoků a pět asistencí, zkušený náhradník Jamal Crawford dodal 21 bodů, Jeff Teague 17 bodů a sedm asistencí, Taj Gibson 12 bodů a 10 doskoků, Nemanja Bjelica 11 bodů a Andrew Wiggins 10 bodů.

Denver přestřílel New York 130:118, když si dvouciferný náskok získal už v první čtvrtině a pak odrazil všechny pokusy hostů o zvrat. Nuggets měli hned sedm střelců s 10 a více body; Gary Harris jim velel s 23 body, Trey Lyles přidal 21 bodů a Nikola Jokič obstaral 18 bodů a 10 doskoků, Jamal Murray se dostal rovněž na 18 bodů a Wilson Chandler na 16 bodů.

Kristaps Porzingis stihl v dresu Knicks 21 bodů a sedm doskoků, odehrál však jen 27 minut, protože měl potíže s fauly. Michael Beasley se rovněž postaral o 21 bodů, Enes Kanter zapsal 20 bodů a sedm doskoků a nedávno získaný Trey Burke se blýskl 18 body a 11 asistencemi.

Sacramento porazilo po Orlandu také Miami, tentokrát 89:88. O nejtěsnější výhru se postaral nováček De’Aaron Fox, když 3,3 sekundy před koncem doskočil míč po střele Bogdana Bogdanoviče a z veliké výšky zasmečoval.

26.ledna 2018 v 07:04, příspěvek archivován: 26.ledna 2018 v 09:07

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

De'Aaron Fox hammered home the game winning tip-slam to take tonight's #KiaTopPlay! #SacramentoProud #NBARooks https://t.co/X6bJrQXKQf

Završil tím velký obrat, Kings v poslední čtvrtině smazali dvanáctibodový odstup. Posledních šest minut ovládli v poměru 17:4. Josh Richardson se ještě pokusil strhnout zápas zpět na stranu Heat, jeho střela ale cíl nenašla.

Nejlepším střelcem vítězů byl Buddy Hield s 24 body, Fox přidal 14 bodů, Bogdanovič 11 a Zach Randolph zapsal 10 bodů plus 10 doskoků. Goran Dragič vévodí statistice Miami s 23 body, Wayne Ellington přidal 20 bodů (šest trojek), Hassan Whiteside doplnil osm bodů 14 doskoky.