Anthony Davis z New Orleans Pelicans (vlevo) podal navzdory zdravotním...

Anthony Davis z New Orleans Pelicans (vlevo) podal navzdory zdravotním problémům v utkání proti Denveru skvostný výkon. | foto: AP

Zdevastovaný Davis zazářil v NBA. K rekordu ho vzpružily infuze

• 11
Ničila ho nemoc, před utkáním v Denveru podstoupil Anthony Davis dvě nitrožilní infuze, aby vůbec mohl basketbalistům New Orleans pomoci. Nakonec nastoupil a odehrál svoji nejlepší čtvrtinu v kariéře, ve druhé a třetí části však zmizel v šatně - dostal další dvě infúze. Ovšem osm a půl minuty před koncem se na hřiště vrátil a jeho tým otočil skóre na vítězných 130:125.

Zámořská NBA tak oslavovala svého hrdinu dne. Celkem Davis stihl nastřílet 27 bodů a připsal si šest doskoků a čtyři bloky. V první periodě si zlepšil osobní rekord, když za jediné hrací období dal 19 bodů.

„Hrál skvěle. Předvedl skvělý start a skvělý finiš. Nečekali jsme, že se ještě vrátí, ale nakonec přišel a byl u důležitých akcí,“ pochválil spoluhráče Eric Gordon. Sám dal 20 bodů, po 21 přidali Jrue Holiday a Tyreke Evans, který také doskočil deset míčů.

Nejlepším domácím hráčem byl s 32 body, 10 doskoky a šesti asistencemi náhradník Will Barton. Nuggets měli stejně jako soupeř šest střelců s dvouciferným výkonem, ale trenér Michael Malone se na hráče zlobil za práci v obraně.

„Trapné. Takhle se to dá říct. Když dovolíte 130 bodů, když v každé čtvrtce dostanete přes třicet... Pro to není omluva,“ rozčiloval se.

Nejtěsnější utkání nedělního programu NBA rozhodl trojkou v poslední minutě Kyle Korver. Jeho Atlanta zvítězila na hřišti Orlanda 103:100. Korver dal v poslední čtvrtině třináct ze svých 19 bodů.

Cleveland v pohodě přehrál nejhorší tým soutěže Philadelphii 108:86. Poprvé v sezoně v dresu Cavaliers nastoupil rozehrávač Kyrie Irving, který se zranil v červnové finálové sérii proti Golden State. Při premiéře stihl dát 12 bodů za 17 minut na hřišti.

Miami porazilo Portland 116:109, přestože ve třetí čtvrtině dostalo čtyři technické chyby v rychlém sledu. Sám Goran Dragič dostal dvě, a tak musel odejít do kabin. Heat vedl s 29 body Chris Bosh. Trail Blazers nestačilo 32 bodů a devět asistencí Damiana Lillarda.