Basketbalisté CSKA Moskva se radují, v Kazani míří za titulem v mezinárodní VTB...

Basketbalisté CSKA Moskva se radují, v Kazani míří za titulem v mezinárodní VTB lize. | foto: Archiv VTB ligy

Basketbalisté CSKA Moskva ve VTB lize opět slaví. Kazaň přehráli 3:1

• 0
Basketbalisté CSKA Moskva popáté za sebou vyhráli VTB ligu. Ve finálové sérii porazili 3:1 na zápasy UNICS Kazaň. Sezonu, v níž vyhráli i elitní Euroligu, ukončili na hřišti soupeře vítězstvím 81:74.

V rozhodujícím finále vedl CSKA už o 20 bodů, přesto domácí dokázali v poslední minutě snížit na 72:75. Hvězdný francouzský rozehrávač Nando de Colo však odpověděl čtyřmi body a rozhodl o držitelích titulu.

De Colo v utkání zapsal 16 bodů, srbský dirigent Miloš Teodosič, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem série, se dostal na 11 bodů.

Kazaň držel skvělý výkon litevského reprezentanta Arturase Milaknise (23 bodů, sedm trojek z 11 pokusů), Keith Langford přidal 16 bodů.

V sedmém ročníku soutěže získal původně armádní klub šestý titul, jen v roce 2011 prohrál rozhodující duel v tehdejším Final Four s rivalem Chimkami Moskevská oblast.

08.června 2016 v 19:52, příspěvek archivován: 09.června 2016 v 01:06

АРМЕЙЦЫ, УРА! Мы 6-кратные чемпионы Единой лиги ВТБ и 23-кратные чемпиона России! #ЦВБП pic.twitter.com/pHYam4Nti7

CSKA v základní části prohrál z 30 zápasů jen s Lokomotivem Kubáň Krasnodar a po prodloužení s Nižným Novgorodem, ve vyřazovací části neuspěl jen ve třetím finále (74:79).

Poměrem 3:0 na zápasy si poradil v prvním kole s českými šampiony z Nymburka a pak i v repríze loňské finálové série s Chimkami.

Už samotný postup do finále stačil Kazani k místu v Eurolize, CSKA má totiž místo v elitní kontinentální soutěži zajištěné automaticky.