V NBA zářili Bryant a Garnett

New York - V pátek se v NBA zrodily první dva letošní "triple-doubly" (t.j. dvouciferné statistiky ve třech různých ukazatelích) - zasloužily se o to superhvězdy Kobe Bryant a Kevin Garnett, které dovedly své týmy k výhrám. Především výkon Kobeho Bryanta (33 bodů, 15 doskoků a 12 asistencí!!) lze označit za famózní a Lakers (stále bez O´Neala a Foxe) po dvou prohrách konečně vyhráli, když Bryantův výkon "odskákali" v losangeleském derby místní Clippers. Welschův Golden State tentokrát nedokázal zopakovat senzaci z prvního zápasu a sérii proher se Seattle Supersonics nepřerušil. Welsch zaznamenal ve svém druhém utkání 7 bodů.

Golden State - Seattle 93:106
Proti San Antoniu se Warriors podařilo přerušit dlouhou sérii 16 porážek v řadě, ale obdobná série proti Seattlu nadále trvá - včerejší výhra Seattlu je už 13. za sebou mezi těmito soupeři a největší podíl na ní měl rozehrávač Gary Payton. Ten se v Oaklandu narodil, takže vlastně hrál "doma" a před svými příbuznými - blýskl se skvělým výkonem (26 bodů a 10 asistencí) a ani Gilbert Arenas, ani Jiří Welsch si s ním nevěděli příliš rady. Hosté vedli od začátku do konce, ale i když po první čtvrtině už to bylo o 12 bodů, nakonec bylo z utkání málem drama. Domácí byli ve druhé i třetí čtvrtině lepším týmem a snížili až na 75:76 - poslední čtvrtina však vyšla mnohem lépe Seattlu (28:18). Jiří Welsch odehrál 17 minut, nastřílel 7 bodů (z pole 2/7, šestky 3/3), připsal si také 2 asistence, 2 doskoky, 2 získané a 2 ztracené míče a dopustil se 4 faulů.
Střelci: Jamison 24, Arenas 19 (11 as.), Dampier 13 (11d.), Murphy 9 (11 d.), J.Richardson 9, Dunleavy 7 (10 d.), Welsch 7 - Payton 26 (10as.), D.Mason 23, Lewis 19, B.Barry 17

L.A.Clippers - L.A.Lakers 93:108
Kobe Bryant už asi nemohl poslouchat řeči o tom, že bez Shaquilla O´Neala nejsou Lakers schopni vyhrát - do zápasu vstoupil s obrovskou motivací a už za první čtvrtinu (34:20) zaznamenal 12 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí!! Zápas měl zcela pod svou kontrolou a dokázal do hry "zapojit" i své spoluhráče - 5 z nich překonalo hranici 10 nastřílených bodů a lavička Lakers přestřílela lavičku Clippers 30:11. Lakers poprvé za posledních 12 let vstoupili do sezony dvěma prohrami za sebou a tak vítězství v losangelském derby nutně potřebovali. Možná k němu pomohlo i to, že se do společného tréninku zapojil konečně Shaquille O´Neal - očekává se, že by se mohl na palubovce objevit koncem příštího týdne, podobně jako Rick Fox, kterému v té době vyprší disciplinární trest na 6 zápasů.
Střelci: A.Miller 22 (11 as.), Brand 19 (12d.), Maggette 19, Olowokandi 12, Q.Richardson 10 - K.Bryant 33 bodů, 15 doskoků a 12 asistencí!!, George 13, Fisher a Horry 11, S.Walker a Medveděnko 10

Minnesota - Orlando 111:105
Oslabená Minnesota (bez Szczerbiaka a samozřejmě i dlouhodobě zraněného Brandona) dokázala poměrně překvapivě přehrát letos velmi silné Orlando - bylo to především díky vynikajícímu výkonu Kevina Garnetta (ten podobně jako Kobe Bryant zaznamenal triple-double už ve třetí čtvrtině zápasu!) a také rozehrávače Troye Hudsona. Hudson přišel do Minnesoty letos v létě jako náhrada za zraněného Brandona právě z Orlanda a hrál tak, jako by chtěl dokázat, že v Orlandu udělali chybu, když ho nestavěli do základní pětky. Hosté začali zápas velmi špatně (v první půli se nedařilo McGradymu), a i když ze zápasu udělali drama a minutu před koncem snížili na rozdíl 4 bodů, nakonec si s Minnesoty odvážejí první letošní porážku.
Střelci: Garnett 23 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí!, Hudson 19, Woods 18, Peeler 16, Trent 11 - G.Hill 27, Armstrong 21, McGrady 18, M.Miller 16

Chicago - New Orleans 84:79
Úvodní výkony Chicaga jsou další senzací začátku letošní sezony - Bulls nevyhráli první dva zápasy už od roku 1996, a i když je pochopitelně brzy na nějaké soudy, je znát, že se toho v týmu hodně změnilo a kouč Bill Cartwright se zřejmě vydal správnou cestou. Po výhře v Bostonu dokázali Bulls vyhrát i úvodní domácí zápas, když sice ztratili 22 míčů, ale výbornou obranou "nutili" Hornets ke špatné střelbě (38,5%). Rozhodující nápor přišel ve třetí čtvrtině (Rose 11 bodů), kdy domácí získali po šňůře dvouciferný náskok a s přehledem dovedli zápas do vítězného konce.
Střelci: J.Rose 21, Marshall 15 (12 doskoků), Chandler 10 . Mashburn 21, Wesley 19, B.Davis 14, Alexander 10

Další výsledky:
New Jersey - Indiana 102:91
Střelci: Jefferson 19, Mutombo 14, R.Rogers a Martin 11, Harris 10, Kidd 9 (8 doskoků a 8 asistencí) - Mercer 16, Bender 15, J.O´Neal 14, Artest 11, B.Miller 9 (10 doskoků)

Detroit - Memphis 109:86
Střelci: R.Hamilton 23, Billups 15, Rebrača 13, C.Robinson 11, Atkins 10 - Gasol a Gooden 21, J.Williams 10

Philadelphia - New York 98:86
Střelci: Iverson 35, McKie 22 (13d.), Van Horn 17 (12d.) - K.Thomas 25, Houston 23, Ward 11

Denver - Houston 74:83
Střelci: Posey 16, Satterfield 13, Tskitišvili 10 - Mobley 29, Francis 21 (13 doskoků)

Phoenix - Cleveland 78:74
Střelci: Marion 221 (16d.), Marbury 15 (10as.), Tsakalidis a Stoudemire 10 - R.Davis 21, Ilgauskas 17 bodů a 22 doskoků!, T.Hill 13 (11d.), Miles 12 (11d.)

San Antonio - Toronto 91:72
Střelci: Duncan 22 (15d.), Parker 12, Kerr a M.Rose 11 - Carter 18, Lenard 17, A.Davis 10 (Mc Coy 15 doskoků)