Utah znovu úspěšný

New York - Ani ve čtvrtém utkání sezóny nenašel "tým veteránů" Utah Jazz přemožitele - výhra nad Minnesotou 98:92 znamená bilanci 4/0 a Utah je spolu s Philadelphií zatím nejúspěšnějším celkem soutěže. S Minnesotou to však Jazz neměli lehké - hosté po třech čtvrtinách vedli 69:78, ale k duu Malone-Stockton se znovu přidal výborný John Starks a svými 14 body pomohl k obratu ve skóre.

Utah - Minnesota 98:92
Šest hráčů domácích tentokrát nastřílelo 10 a více bodů - nejvíce již tradičně Karl Malone (22 bodů, 15 doskoků), Starks přidal 16, Stockton a Manning po 13. Minnesota pod taktovkou rozehrávače Brandona (25 bodů) a Kevina Garnetta (21 bodů) Utah hodně potrápila, ale domácí dokázali především díky Starksovi vyhrát poslední čtvrtinu 29:14. Rozhodovalo se až v koncovce - Minnesota ještě 3 a půl minuty před koncem vedla 92:86, ale pak už nedala ani bod - Malone dvěma trestnými hody 73 sekund před koncem posílal Utah do vedení 94:92 a John Starks a Bryon Russell (celkem 12 bodů) pečetili dalšími šestkami v poslední minutě výsledek. "Měli jsme potíže a myslím, že Minnesota byla po většinu času lepší," přiznal kouč domácích Jerry Sloan. "V závěru prostě netrefili několik střel a my jsme toho dokázali využít."

Sacramento - Portland 79:75
Dalšímu z favoritů Portlandu se naopak zatím nedaří - další porážku si tentokrát odváží ze Sacramenta. Netradičně skvělá obrana jinak spíše útočně laděného týmu domácích dovolila Portlandu úspěšnost pouhých 36% střelby z pole a na začátku poslední čtvrtiny Sacramento vedlo o 13 bodů. Hosté ale dokázali velkým náporem srovnat až na 75:75 těsně před koncem. Pak ale nejlepší hráč zápasu Chris Webber (29 bodů) skvělou přihrávkou našel volného Divace (16 bodů, 11 doskoků) a ten poslal domácí 22 sekund před koncem znovu do vedení. hostující Scottie Pippen se pak pokusil o nájezd pod koš, míč mu ale sebral domácí Jackson a 11 sekund před klaksonem pečetil dvěma trestnými hody skóre zápasu. Za hosty nejlépe střílel Rasheed Wallace - 24 bodů - Pippen přidal 13. Domácí hráli naposledy bez svého středního rozehrávače Jasona Williamse, který byl vedením NBA potrestán na pět zápasů za užívání drog.