Soupeřky trápily favoritky

P r a h a - Jen těsné výsledky zajistily basketbalistkám Přerova a Gambrinusu Brno pokračování ligových sérií bez porážky. Brňanky zdolaly USK Praha o sedm bodů, Přerov zvítězil nad Strakonicemi dokonce jen o bod. "Po kvalifikačních zápasech reprezentace jsem očekával, že budeme mít problémy. Soupeřky hrály velmi dobře a hodně nás potrápily," konstatoval trenér Gambrinusu Brno Jan Bobrovský.

Gambrinus Brno - USK Praha 77:70 (20:17, 36:36, 58:54)
Favorizované Brňanky měly s bojovně hrajícími basketbalistkami USK Praha nečekaně mnoho problémů. Vysokoškolačky vycházely z důrazné obrany, na rozehrávce i střelecky se prosazovala Bortelová a v podkošových soubojích vynikala Pechová. Dvakrát sice Gambrinus získal desetibodový náskok, který ale vysokoškolačky rychle zlikvidovaly a v 27. minutě dokonce vedly 54:48. Teprve v závěrečných pěti minutách se podařilo Brňankám zásluhou bojovnice Hamzové a zpřesněné střelby Vítečkové výsledek zvrátit a dotáhnout utkání do vítězné koncovky.
Nejvíce bodů: Godályová 19, Večeřová 16, Stěpanovová 15 - Bortelová a Pechová po 16, Lišáková 15. Rozhodčí: Kapl, Michalec. Fauly: 11:21. Trestné hody: 25/18 - 13/8. Trojky: 1:6. Diváci: 500.

Hanácká Kyselka Přerov - Strakonice 78:77 (21:23, 43:39, 60:56)
Až do závěrečných chvil nebylo rozhodnuto. Přerov po pomalém rozjezdu získal vedení, ale nechal si ho v poslední čtvrtině vzít, neboť neuhlídal nejlepší střelkyni Stakonic Fortuníkovou. Nakonec byli domácí přece jen šťastnějším týmem a uhájili vítězství o jeden bod.
Nejvíce bodů: Valová 19, Hlaváčková a Stejskalová 11 - Fortuníková 26, Gerstnerová 20, Štveráková 13. Rozhodčí: Kohout, Klaus. Trestné hody: 25/22 - 19/13. Fauly: 20:20. Diváci: 250.

Královo pole Brno - Sparta Praha 64:74 (12:16, 28:34, 46:55)
Sparta se ihned ujala vedení a po většinu zápasu vedla, domácí hráčky pouze dvakrát vyrovnaly, ale na víc se nezmohly. Jejich rozsáhlá marodka si vynutila změny v sestavě a z nich pramenily rozhodující herní nepřesnosti. Kovaříková sice pilně střádala body, jenže ostatní Brňanky ji nenapodobily, navíc měly špatnou bilanci při střelbě šestek.
Nejvíce bodů: Kovaříková 23, Pavlíková a Broučková po 12 - Veselá a Tesaříková po 15, Adamová 13. Rozhodčí: Telúch, Lukeš. Trestné hody: 25/15 - 20/14. Trojky: 7:4. Fauly: 16:26. Diváci: 100.

Hradec Králové - Trutnov 60:81