Prostějovská lavička se raduje.

Prostějovská lavička se raduje. | foto: MF DNES

Slovenský novic v prvním duelu sezony prověřil basketbalisty Prostějova

• 0
Hodně se nadřel finalista předchozích dvou ročníků Národní basketbalové ligy v prvním utkání nové sezony. Prostějov ale na palubovce slovenského nováčka z Levic uspěl a vyhrál 70:67, ač ve druhé čtvrtině nabral manko devíti bodů. Nejlepším střelcem Hanáků byl v předehrávce 1. kola s 18 body Peterson.

Prostějov zvládl premiéru i bez klíčového střelce Smithe, který je zraněný. Výborný návrat do NBL prožil slovinský rozehrávač Venta, jenž v roce 2009 po zisku titulu s Nymburkem českou soutěž opustil. V Levicích za 17 minut nasbíral 13 bodů a s devíti doskoky kraloval této statistice všem hráčům.

Basketbalová liga mužů - 1. kolo

Levice - Prostějov 67:70 (17:16, 35:31, 52:53)
Nejvíce bodů:
Henderson 19, Grant 17, Bernard a Šternberger 11 - Peterson 18, Pandula 14, Venta a Cadri-Nicholson po 13. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 28/21 - 17/14. Fauly: 21:24. Trojky: 6:6. Diváci: 1 700.