Salesová táhla tým, ale stejně prohrál

Uncasville - Třebaže byla Nykesha Salesová, nastávající posila brněnských basketbalistek, v prvním finále WNBA s 23 body nejlepší střelkyní Connecticutu, její tým zápas na domácí palubovce podlehl těsně Sacramentu 65:69 a vstup do série hrané na tři vítězná střetnutí se mu nepovedl. Druhé utkání se hraje ve stejné aréně Connecticutu Sun už dnes.

Hráčky Connecticutu přitom za celou sezonu v domácí areně Mohegan Sun prohrály
jen třikrát a také úvodní bitvu o titul začaly lépe, jenže basketbalistky Sacramenta pod vedením výborné Yolandy Griffithové ve druhém poločase vývoj otočily.

Griffithová byla s 25 body nejlepší střelkyní zápasu, ve druhé půli nastřílela celkem 19 bodů. "Bylo to moje první finále a za rok už se mi to nemusí poštěstit, takže jsem ze sebe chtěla vydat maximum," řekla pětatřicetiletá pivotka Sacramenta.

Nejvíce bodů na konto poraženého Connecticutu, a to 23, přidala Nykesha Salesová. Ta v nové sezoně posílí Brno. Utkání sledovalo 8200 diváků.

Výsledek - finále:
Connecticut - Sacramento 65:69 (31:27)
Nejvíce bodů:
Salesová 23, Douglasová 14, McWilliamsová-Franklinová 8 - Griffithová 25, Powellová 10, Lawsonová 9. Stav série: 0:1.