Sacramento získalo zpět domácí výhodu

Los Angeles - Dosud pětkrát nastoupili Sacramento Kings k utkání playoff v losangelské hale Staples Center proti místním šampiónům Lakers a pokaždé odešli poraženi - letos je však Sacramento zcela jiným týmem a zlepšilo se výrazným způsobem i na palubovkách soupeřů. Nejlepší tým základní části NBA porazila Lakers ve třetím utkání finálové série Západní konference na jejich vlastním hřišti 103:90 a ujal se v sérii vedení 2:1, což znamená, že pro případný rozhodující zápas získali Kings zpátky výhodu domácího prostředí.
L.A.Lakers - Sacramento 90:103 (stav série 1:2)

Hosté nastoupili opět bez Predraga Stojakoviče, ale toho tentokrát výborně nahradil Hedo Turkoglu. Sacramento vstoupilo do zápasu jako uragán a první čtvrtinu vyhrálo díky výborné střelbě i obraně 32:15! - úsek na konci první a začátku druhé čtvrtiny vyhráli hosté dokonce 23:6 (Turkoglu 7 bodů) a Lakers se z tohoto úderu už v podstatě nevzpamatovali.

Do poločasu sice domácí dokázali alespoň snížit na rozdíl 12 bodů (40:52), ale ve třetí čtvrtině nastříleli jen 12 bodů (neslavný "rekord" Lakers v playoff) a Sacramento si postupně vypracovalo náskok až 27 bodů! Finiš Lakers přišel příliš pozdě - Kobe Bryant nastřílel za posledních 9 minut utkání 16 bodů, celý tým trefil v poslední čtvrtině 8 trojek!, ale skvěle hrající Chris Webber a Mike Bibby nedovolili snížení náskoku pod dvoucifernou hranici.

Webber si kromě 26 bodů připsal na konto 9 doskoků a 6 asistencí, Bibby přidal 24 bodů a 5 asistencí - v podstatě všichni hráči hostů měli výborné procento střelby, což se nedá říci o domácích hvězdách. Kobe Bryant (zřejmě ovlivněn nedávnými žaludečními problémy) proměnil jen 8 z 24 střel, a to si ještě vylepšil bilanci za rozhodnutého stavu v poslední čtvrtině. Shaquille O´Neal sice nasbíral 20 bodů a 19 doskočených míčů, ale ve druhé půli proměnil jen 2 z 10 střel. Podstatným prvkem utkání bylo 35 trestných hodů, které střílelo Sacramento, zatímco domácí se na čáru trestného hodu postavili jen k 15 pokusům.

Čtvrtiny: 15:32, 25:20, 12:23, 38:28

Střelci:
Lakers:
K.Bryant 22, S.O´Neal 20b. a 19d., Hunter 14, Shaw 10
Sacramento: Webber 26, Bibby 24, Christie 17b. a 12d., Turkoglu 14, Divac a B.Jackson 11

Střelba z pole: 36%-49%, trojky: 10-6, TH: 8/15-21/35, doskoky:52-46, ztráty míče: 15-18