Bassala Bagayoko v dresu Fuenlabrady

Bassala Bagayoko v dresu Fuenlabrady | foto: ACB photo

Čtrnáctiletý střelec ve španělské lize. Za úspěšný debut mohl i koronavirus

• 7
Ricky Rubio přišel o svůj rekord ve španělské basketbalové lize. Od roku 2005 byl v elitní soutěži ACB nejmladším debutantem, ale v neděli ho překonal Bassala Bagayoko. Rodák z Mali nastoupil v neděli v dresu Fuenlabrady v derby proti Realu Madrid ve věku 14 let a 227 dnů.

Rubio, dlouholetý španělský reprezentant, mistr světa a Evropy, stříbrný a bronzový medailista z olympijských her a v současnosti hráč Minnesoty v NBA, debutoval v barvách Joventutu Badalona šest dnů před patnáctými narozeninami.

Nejmladší Češi ve Španělsku

Rekordmanem je šestnáctiletý Vít Krejčí

Pivot Bagayoko, jenž prozatím narostl na 207 centimetrů, z pozice náhradníka nezabránil domácí porážce s ligovým lídrem 76:90.

Na hřiště přišel ve druhé čtvrtině a krátce na to se také po úspěšné zarážce zapsal do historie ligy jako nejmladší střelec. Za devět minut hry přidal i dva doskoky.

První koš Bassaly Bagayoka ve španělské lize:

Brzkou premiéru v soutěži mu umožnila také situace v týmu, protože šest hráčů obvyklé sestavy nemohlo do zápasu nastoupit kvůli zranění či covidovým opatřením.