Posun do šestky Pardubicům nevyšel

Pardubice - Pardubičtí basketbalisté nevyužili možnost posunout se do elitní šestky. V 18. kole Mattoni NBL prohráli na palubovce Ústí nad Labem 77:92. "Jeli jsme samozřejmě vyhrát, ale bohužel jsme nezvládli třetí čtvrtinu, kdy jsme neudrželi koncentraci a dopouštěli jsme se chyb. Soupeř si v ní získal rozhodující náskok a zaslouženě zvítězil," prohlásil pardubický trenér Stanislav Petr.

Synthesia, v jejíž sestavě se poprvé objevil David Šteffel, držela se Severočechy krok v prvním poločase.

Smazala jejich úvodní náskok a dostala se i do čtyřbodového vedení.
Do přestávky ho však neudržela. Zlom nastal ve třetí části utkání.

Ústí výrazně zlepšilo obranu, dařily se mu rychlé protiútoky a prosazovalo se pod oběma koši. Díky tomu se domácí, v jejichž dresu si odbyl premiéru pivot Aleš Chán z Nymburku, dostali až do čtrnáctibodového trháku.

Pardubice sice manko snížily, ale trojky Pohánky a Holešovského sedm minut před koncem definitivně určily vítěze.