Phoenix naděloval a má třicátou výhru

• 15
New York - Drtivá ofenzíva týmu Phoenix Suns si "pochutnala" na dalším soupeři - Indiana inkasovala na palubovce dosud nejlepšího týmu ligy 124 bodů (124:89) a Phoenix se stal prvním týmem ligy, který má na kontě 30 výher. K nim se tentokrát nepřiblížilo Miami, které nezvládlo koncovku v Seattlu a prohrálo 98:108.
Toronto (13/22) - Golden State (11/23) - 109:87
Hosté nastoupili znovu bez svého nejlepšího střelce Jasona Richardsona a krok drželi jen v první půli. Vedli dokonce až o 7 bodů, ale domácí do konce poločasu vyrovnali skóre a ve 3.čtvrtině svého soupeře deklasovali 36:17. Při střelecké chuti byli i v závěrečné části hry a za 2.půli celkem nastříleli 67 bodů.

Chris Bosh zaznamenal počtvrté za sebou double-double, když nastřílel 21 bodů a vylepšil si osobní rekord na 17 doskoků. Morris Peterson přidal také 21 bodů a ve druhé půli zářil rozehrávač Rafer Alston, který důrazně ukončil své střelecké trápení.

Alston za poslední 3 zápasy minul 23 střel v řadě za sebou (!) a včera za první půli opět nedal koš ze hry (jen 1 bod z trestného hodu). Svým košem ve 3.čtvrtině ale odstartoval klíčovou šňůru 15:2, trefil dalších 6 střel v řadě a nakonec za druhou půli nastřílel 14 bodů. Za hosty nastřílel 18 bodů veterán Cliff Robinson (trojky 4/6), ale páté porážce v řadě svého týmu nezabránil.
Střelci:
Raptors
- Bosh 21 bodů a 17 doskoků, Peterson 21, Alston a Bonner 15, Arajuo 14, L.Murray 10
Warriors - C.Robinson 18, Dunleavy 13, Fisher 12, Claxton 11, Foyle 10
střelba: 54% - 41% (trojky: 10/18 - 8/14)

New York (17/17) - Portland (14/18) - 113:105
New York díky vynikající střelbě ukončil svou sérii 4 porážek v řadě a oslabený Portland i přes bídnou obranu ve druhé půli přehrál. Knicks si udrželi úspěšnost střelby z pole téměř 59% (!), vedli až o 21 bodů, ale ve druhé půli inkasovali 63 bodů a ještě se museli trochu strachovat o konečný výsledek.

Celkem 7 hráčů domácích nastřílelo dvouciferný počet bodů - své letošní maximum 25 bodů nastřílel Allan Houston (8/12 z pole), poprvé nastoupil v základní pětce Knicks Jerome Williams, který přidal 15 bodů, 6 doskoků a 4 asistence. Nováček Trevor Ariza si vyrovnal osobní rekord 14 bodů.

Stephon Marbury (20 bodů a 12 asistencí) v přímém souboji jasně přehrál svého bratrance, mladičkého Sebastoiana Telfaira, který nastoupil za hosty jako náhradník a za 23 minut zaznamenal 2 bodů, 7 asistencí a 4 ztráty.

Oporou hostů byl Zach Randolph (27 bodů a 10 doskoků, 11/17 z pole), Ruben Patterson přidal 20 bodů a celý tým měl nakonec úspěšnost střelby přes 55%, ale ani to nestačilo. Portland prohrál počtvrté za sebou, když mu opět chyběli zranění Shareef Abdur-Rahim a Darius Miles.
Střelci:
Knicks
- Houston 25, Marbury 20 bodů a 12 asistencí, K.Thomas 18, J.Williams 15, Ariza 14, Mohammed 11, Norris 10
Trail Blazers - Randolph 27 bodů a 10 doskoků, Patterson 20, Stoudamire 18, T.Outlaw 13, Van Exel 10

Phoenix (30/4) - Indiana (16/16) - 124:89
Unavená Indiana neměla ve Phoenixu žádnou šanci a po debaklu v Dallasu dostala další příděl. Průběh zápas byl velmi podobný - Suns ani jednou neprohrávali, už v první čtvrtině rozstříleli hosty 35:17 a nadále zvyšovali náskok (až na 42 bodů!!). Na rozdíl od Dallasu ale náhradníci Phoenixu stříleli s chutí až do konce, takže výsledkem je 124 bodů na jeho kontě.

Celá základní pětka domácích opět nastřílela dvouciferný počet bodů, i když mohla závěr v klidu sledovat z lavičky. Bilance 30/4 je jednou z nejlepších v historii celé NBA a Suns mají už teď na kontě o 1 výhru více než vloni za celou sezonu. Shawn Marion trefil 8 z 11 střel a nasbíral 21 bodů a 7 doskoků, Amare Stoudemire přidal 20 bodů a 14 doskoků.

Za hosty snese přísnější měřítko jen Jamaal Tinsley (20 bodů, 7/12 z pole), pro Jermaina O´Neala skončila série třicetibodových zápasů (16 bodů, 6/15 z pole, jen 5 doskoků) a ostatní se neprosadili téměř vůbec. Indiana nejen špatně střílela a její obrana povolila soupeři úspěšnost 54,3% z pole, ale navíc opět naprosto propadla v doskakování. Přestože Phoenix měl daleko lepší úspěšnost střelby, doskočil 15 míčů v útoku, zatímco hosté jen 8...
Střelci:
Suns
- Marion 21, Soudemire 20 bodů a 14 doskoků, J.Johnson 15, Q.Richardson 14, Nash, Lampe a S.Hunter 10
Pacers - Tinsley 21, J.O´Neal 16, A.Johnson a D.Harrison 10
střelba: 54% - 40% (trojky: 9/23 - 5/15)

Seattle (24/8) - Miami (27/9) - 108:98
Seattle je jedním z mála týmů, který letos našel recept na Miami a Shaquilla O´Neala - po výhře na jeho palubovce dokázal vyhrát i odvetu doma, i když až díky mimořádně vydařené koncovce. Hvězdou zápasu byl náhradník Vladimír Radmanovič, který nastřílel 11 ze svých 27 bodů v poslední čtvrtině.

Zápas probíhal jako na houpačce - hosté vyhráli úvodní čtvrtinu 30:24 a vedli až o 12 bodů, ale Seattle ve třetí čtvrtině otočil skóre (32:21) a šel do vedení. V polovině poslední čtvrtiny to bylo 93:83, ale Heat dokázali šňůrou 12:0 dokonce otočit na 95:93. Pak jim ale definitivně došel dech a Seattle naopak ukončil zápas šňůrou 13:1, na které se podíleli především Radmanovič a Danny Fortson.

V domácím týmu se tentokrát střelecky příliš nedařilo oporám Rayi Allenovi a Rashardu Lewisovi, kteří dohromady trefili jen 11 z 31 střel (trojky 3/14), ale Radmanovič naopak střelecky zářil (11/17 z pole, z toho trojky 5/9) a navíc se 18 body a 9 doskoky blýskl pivot Danny Forston.

Forston navíc dokázal i přes velký výškový handicap skvěle bránit Shaquillea O´Neala - ten sice zaznamenal 28 bodů, 11 doskoků a 5 bloků, ale za celých 12 minut poslední čtvrtiny vystřelil přes Fortsona jedinou střelu ze hry a zaznamenal 5 bodů. navíc se příliš nedařilo Dwyaneu Wadeovi, který citelně zůstal za svým střeleckým průměrem - 16 bodů a 6 asistencí, střelba 7/19 z pole.
Střelci:
Supersonics
- Radmanovič 27, Fortson 18, R.Allen a A.Daniels 15, Lewis 13, Ridnour 12
Heat - S.O´Neal 28 bodů a 11 doskoků, E.Jones 19, Wade 16, D.Jones 12...Haslem 6 bodů a 12 doskoků
střelba: 48% - 48% (trojky: 9/27 - 5/16)

Denver (14/19) - Houston (17/17) - 98:116
Tracy McGrady předvedl další ze svých střeleckých exhibicí - za poslední čtvrtinu nasázel domácím 20 ze svých celkem 45 bodů (12 doskoků, střelba 15/26 z pole, z toho trojky 5/9) a nakonec dovedl svůj tým k přesvědčivé výhře.

Houston začal výborně a vedl až o 17 bodů, ale po nevydařené 3.čtvrtině málem o svůj náskok přišel. V poslední čtvrtině však vzal osud utkání do svých rukou McGrady a hosté tuto část hry vyhráli 41:25! McGrady po nájezdu uzavíral šňůru 13:2, která znamenala vedení 88:75. Za posledních 4 a půl minuty hry ještě přidal dvě trojky a těžkou střelu z odskoku, čímž definitivně zlomil odpor domácích.

McGrady trefil za posledních čtvrtinu 7 z 9 střel, z toho 4 trojky, a potřetí v této sezoně překonal hranici 40 nastřílených bodů. Rockets měli z trojek skvělou úspěšnost 58% (11/19). Pivot Yao Ming přidal 21 bodů a 7 doskoků a výrazně se podílel na klíčové šňůře v úvodu poslední čtvrtiny.

Denver prohrál už podesáté z posledních 11 zápasů a klesl až na 12.místo v Západní konferenci. Jeho nejlepším střelcem byl Carmelo Anthony s 27 body, ale trefil jen 7 z 20 střel z pole. Během nervózní třetí čtvrtiny, kterou domácí vyhráli 26:17 a téměř vymazali náskok hostů (Anthony 9 bodů), padlo celkem 6 technických chyb.