Pavlína Jirková (s míčem) z Pardubic útočí na koš Karlových Varů přes Janu Houdkovou (vpravo). | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubické basketbalistky s Friscem znovu doplatily na třetí čtvrtinu

• 1
Dokud se basketbalistky pardubické Studánky nenaučí hrát třetí čtvrtiny, budou na to výsledkově tvrdě doplácet. Potvrdilo se to i v nedělním podvečerním utkání proti českému vicemistru Frisco Brno. V poločase přitom Brňanky v hale na Dašické, kam se Studánka nově přestěhovala, vedly jen o pět bodů 44:39.

"První poločas byl skvělý, kromě pár vyložených šancí, které měly skončit košem. Pak ale přijde třetí čtvrtina a je to, jak když nastoupí jiný tým. Těch prvních šest minut druhého poločasu bylo, jak když tu nastoupí žákyně. Proti Friscu se takhle hrát nedá," uvedl po utkání trenér Studánky Roman Chocholouš.

Po výpadku Pardubičanek najednou Frisco vedlo pohodlně o třicet bodů a nakonec zvítězilo s přehledem o 42 - 105:63.

V pardubickém dresu se snažila hlavně Markéta Jedličková, autorka devatenácti bodů. Pivotmanka Renáta Březinová jich přidala jedenáct.