Oslabená Opava v přestřelce nestačila

• 2
Nový Jičín - Basketbalisté Mlékárny Kunín využili v dohrávce 24.kola Mattoni NBL ve skupině A1 oslabení obhájce titulu a "pětici statečných" opavských hráčů rozstříleli 119:106. O vítězi nebylo pochyb a oba týmy preferovaly v průběhu utkání útok nad obranou. Hostující Marek Stuchlý toho využil k 40 nastříleným bodům.

Mlékárna Kunín - BK Opava 119:106
(33:26, 66:53, 93:81)

Mlékárna Kunín potvrdila v utkání svou útočnou sílu a jasně oslabené hosty přestřílela, když dvacetibodovou hranici nastřílených bodů překonala celá čtveřice zahraničních akvizic Bobb, Štec, Callahan a Šoška. Domácí získali díky výhře už dvoubodový náskok před Opavou i Děčínem a upevnili si třetí místo v tabulce.

Už tak dost úzký kádr Opavy byl oslaben o ústředního rozehrávače Petra Czudka (svalové zranění) a Pavla Staňka (problémy s palcem) a hosté tak museli odehrát celé utkání v podstatě v pěti hráčích, když se kromě základní pětky na hřišti jen velmi sporadicky objevila dvojice mladíků Kramný a Vícha. Opavská pětice Stuchlý, Beneš, Sokolovský, Sucharda a Klapetek podala v útoku velmi dobrý výkon (všichni nejméně 13 bodů), ale v obraně na útočnou smršť domácích vůbec nestačila.

Domácí si díky velmi dobré střelbě (především Curtise Bobba) vybudovali už v první půli dvouciferný náskok, který bez problémů udržovali i v dalším průběhu. Už za poločas domácí nastříleli 66 bodů a celkový součet 225 bodů v zápase je vůbec nejvyšší, jaký byl v letošní sezoně v Mattoni NBL k vidění. Ještě zhruba 3 minuty před koncem domácí vedli rozdílem 24 bodů, ale v závěru polevili a dovolili soupeři zkorigovat skóre.

Mimořádný střelecký výkon podal hostující Marek Stuchlý, který 40 body zaostal jen o 2 body za letošním rekordem sezony Juraje Gavláka. Stuchlý proměnil 15 z 20 střel z pole! (z toho 2 trojky z 5 pokusů) a všech 8 trestných hodů. Nejlepší střelec domácích Bobb trefil 11 ze 17 střeleckých pokusů, včetně 5 trojek.

STŘELCI: Bobb 28, Štec 22, Šoška a Callahan 21, Pelikán 9, Hovaňák 8, Žarkovič 4, Hájek, Weiss a Krba 2 - Stuchlý 40, Beneš 19, Sokolovský 17, Sucharda 13 bodů a 10 doskoků, Klapetek 13, Kramný 4
střelba za 3b.: 19/9:20/8
střelba za 2b.: 53/38:53/33
trestné hody: 26/16:19/16
doskoky: 26:23
osobní chyby: 20:19
5 osobních chyb: 34. Sokolovský
rozhodčí: Vyklický a Hartig