Mickael Pietrus z Orlanda (vpravo) a  Zaza Pachulia z Atlanty

Mickael Pietrus z Orlanda (vpravo) a Zaza Pachulia z Atlanty | foto: AP

Orlando přichystalo Atlantě debakl, Lakers mají druhou výhru

• 25
Basketbalisté Orlanda vstoupili do semifinálové série play-off Východní konference dominantním způsobem a rozdrtili Atlantu rozdílem 43 bodů. Ve druhém úterním utkání pak Lakers udolali podruhé Utah a v sérii vedou už 2:0 na zápasy.
Semifinále Východní konference:

Orlando (2) - Atlanta (3) - 114:71 (stav série 1:0)
(25:23, 28:10, 32:11, 29:27)

Magic čekali na svého soupeře pro semifinále konference více než týden, protože jako jediní vyhráli první kolo 4:0 na zápasy, ale dlouhá pauza se na jejich herním rytmu nijak neprojevila.

Po vyrovnané první čtvrtině svého soupeře zcela deklasovali a ve druhé a třetí čtvrtině mu v součtu povolili jen 21 (!) bodů. V zápase vedli až o 46 bodů a konečné vítězství je druhé nejvyšší v historii klubu (v play-off). "Byla to ostuda," prohlásil lakonicky rozehrávač Hawks Mike Bibby. "Ztrapnili nás..."

Domácí přehráli Atlantu v podstatě ve všem a hostující hráči strávili závěr zápasu na lavičce s ručníky přes hlavy. "Hrozný zápas," ulevil si kouč hostů Mike Woodson. "Rád bych věděl, co se to vůbec stalo..."

Pod koši dominoval domácí pivot Dwight Howard, který zaznamenal za 29 minut 21 bodů, 12 doskoků a 5 bloků (střelba 8/10 z pole), Vince Carter přidal 20 bodů a Jameer Nelson 19. Domácí si udrželi úspěšnost střeby přes 52% a navíc svého soupeře jasně předčili i v doskakování.

Za hosty zaznamenal Josh Smith 14 bodů a náhradník Zaza Pachulia 12, ale ostatní zůstali daleko za svými standardy. Joe Johnson zaznamenal 10 bodů a druhý nejlepší střelec týmu Jamal Crawford dokonce jen 5 se střelbou 1/11 z pole. Druhý zápas série se hraje ve čtvrtek opět v Orlandu.

Střelci:
Magic -
Howard 21 bodů a 12 doskoků, Carter 20, Nelson 19, Redick 10, Lewis a Gortat 9, Pietrus 8...
Hawks - Smith 14, Pachulia 12, Johnson 10, WIlliams a Teague 8...
střelba z pole: 52,4% - 34,6% (trojky: 9 - 2)
TH: 17/24 - 13/18
doskoky: 53 - 35
ztráty: 13 - 14
fauly: 17 - 24

Semifinále Západní konference:

LA Lakers (1) - Utah (5) - 111:103 (stav série 2:0)

(27:23, 31:23, 29:31, 24:26)

Kobe Bryant nastřílel 30 bodů, Pau Gasol přidal 22 bodů a 15 doskoků, Andrew Bynum 17 bodů a 14 doskoků a Lakers zvýšili stav série na 2:0 na zápasy, když se jim podařilo metodicky využívat své podkošové převahy.

Lakers si už v první půli vybudovali klíčový náskok, ale i když se Utah stále držel na dostřel, domácí měli vývoj pod kontrolou. Druhá půle byla "rozkouskovaná" a plná a faulů, takže zápas trval téměř 3 hodiny.

Lakers tak mají už třetí sezónu v řadě nad Utahem vedení 2:0 v sérii playoff a porazili Jazz ve své hale Staples Center už šestnáctkrát v řadě. Třetí zápas se hraje v sobotu v Utahu.

Paul Millsap zaznamenal za hosty 26 bodů, Carlos Boozer a C.J.Miles po 20, ale nedařilo se Deronu Williamsovi, který tentokrát proměnil jen 4 ze 16 střel z pole a zůstal na 15 bodech.