Opavané vítězí a myslí na postup

Opava - Postup se přiblížil basketbalistům Opavy poté, co ve čtvrtém kole Koračova poháru zvítězili nad týmem Ankary 88:70 a díky třetí výhře v soutěži se posunuli na postupové druhé místo ve skupině F. Vystřídali na něm hráče Chimki Moskva, kteří podlehli doma vedoucímu maďarskému klubu Paks.

Opavané sice začali rozpačitě, ale přesto úvodní čtvrtinu těsně vyhráli. Ve druhé části se jim přestala dařit střelba a jen Adžič se dokázal prosadit proti dobře bránícímu tureckému celku, jehož hru výborně dirigoval zkušený Özkapici.

Po změně stran vstoupili domácí hráči do druhé půle mnohem lépe. K Adžičovi se přidal výborně doskakující Sucharda a dobře si vedl i Vukazič, který se nakonec stal s 23 body nejlepším střelcem zápasu. Domácí skóre rychle obrátili a ve 25. minutě po technické chybě turecké lavičky šli získali rozhodující vedení 54:43.

Turci pak nasadili presink po celém hřišti, následně zkusili zónu, ale zkušený celek Opavy si vítězství nedal vzít. "První polovinu jsme odehráli velmi nervózně, Turci se na nás připravili a pokryli klíčové hráče Vukosavljeviče i Vukaziče. Ve druhém poločase jsme podali famózní výkon a přestože Turci výborně bránili, dokázali jsme se střelecky prosadit," uvedl spokojeně trenér František Rón.

Opava - Büyük Kolej Ankara 88:70 (19:18, 35:38, 65:54)
Nejvíc bodů:
Vukazič 23, Adžič a Sucharda 20, Czudek 10 - Uensanmaz 22, Özkapici 17, Oören 11. Rozhodčí: Rakoczy (Pol.), Bodnár (Maď.). Trestné hody: 21/17 - 23/14. Fauly: 21:20. Trojky: 7:6. Diváci: 1000

Chimki Moskva - Paks 87:99 (44:49)

1. Paks                   4 3 1 347:315 7
2. Opava                  4 3 1 340:332 7
3. Moskva                 4 2 2 336:330 6
4. Ankara                 4 0 4 310:356 4