Opavský Filip Zbránek se prosmýkl mezi Tomášem Vyoralem (vlevo) a Jakubem...

Opavský Filip Zbránek se prosmýkl mezi Tomášem Vyoralem (vlevo) a Jakubem Krakovičem z Děčína. | foto: BK Opava / Ondřej Ludvík

Opavští basketbalisté mohou myslet na třetí příčku, doma zdolali Děčín

• 0
Basketbalisté Opavy ještě mohou v NBL pomýšlet na posun na třetí pozici po nadstavbové fázi, doma zdolali Děčín 87:78 a přiblížili se mu na rozdíl dvou bodů.

Slezanům chyběli dva hráči na perimetru, zranění jsou Radovan Kouřil i Kryštof Vlček, zastoupil je Radim Klečka, který byl po 17 nastřílených bodech označen za hráče utkání. Ještě o bod víc si připsal jeho podkošový spoluhráč Jakub Blažek.

Děčín přitom obě liché čtvrtiny vyhrál a ještě po 30 minutách hry měl k dispozici sedmibodový náskok. Závěrečnou desetiminutovku však domácí opanovali v poměru 34:18.

„Srážely nás na kolena opavské útočné doskoky,“ konstatoval děčínský kouč Pavel Budínský. Nelíbilo se mu, že se domácí dostali k 16 míčům odraženým po jejich vlastních střelách. Děčín měl útočných doskoků pouze polovinu.

„Nezačali jsme dobře, ale koncovka nám vyšla náramně. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost a houževnatost zejména na doskoku. Už dlouho jsme žádného soupeře nepřeskákali,“ těšilo naopak opavského Petra Czudka