Basketbalistky KP Brno

Basketbalistky KP Brno | foto: FIBA

Basketbalistky KP Brno jsou v semifinále, Chomutov si vynutil pátý zápas

• 2
Basketbalistky KP Brno si zajistily účast v ligovém semifinále. Ve čtvrtém čtvrtfinále porazily v Nymburce pražskou Slavii 80:73 a po třetím vítězství za sebou vyhrály sérii 3:1 na zápasy. Hráčky Chomutova porazily Hradec Králové 77:72 v prodloužení a vynutily si pátý rozhodující zápas.

Už ve středu si zajistil účast mezi nejlepší čtveřicí další brněnský celek Žabiny. Mistrovský USK po úvodní drtivé výhře nastoupí ke druhému a třetímu zápasu proti SBŠ Ostrava až v příštím týdnu. V pátek čeká Pražanky rozhodující čtvrtfinále Evropské ligy se Schiem.

V duelu čtvrtého a pátého týmu po základní části královopolské basketbalistky po úvodní domácí porážce zpečetily postup druhým vítězstvím na palubovce soupeře. V první i druhé přestávce byl v Nymburce stav vyrovnaný, ale třetí část favorizované Brňanky vyhrály o 13 bodů a snaha soupeřek o obrat už byla marná. Kapitánka vítězného týmu Eva Kopecká dala 20 bodů, americká pivotka Natalie Kucowská zaznamenala potřetí v sérii double double, tentokrát za 17 bodů a 13 doskoků. Domácí Kateřina Rokošová ji napodobila s 25 body a 11 doskoky.

„Holky si zaslouží absolutní respekt. Máme dlouhodobě zraněné tři klíčové hráčky, holky se parádně semkly a patří jim za to obrovský dík. Dnes jsme začali jinak než v sobotu, kdy se také hrálo v Nymburku, bez energie na obranné polovině, ale v útoku to bylo dobré. Rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme to zvládli na morálku,“ řekl brněnský trenér Dušan Medvecký.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen

4. zápasy

Slavia Praha - KP Brno 73:80 (19:19, 43:43, 53:66)
Nejvíce bodů: Rokošová 25, Žílová 19, Křivánková 10 - E. Kopecká 20, Malíková 18, Kucowská 17. Konečný stav série: 1:3.

Chomutov - Hradec Králové 77:72 po prodl. (14:11, 23:33, 41:52, 69:69)
Nejvíce bodů: Reynoldsová 20, Satoranská 19, Kadlecová a Vorlová po 12 - Effangová 22, Čuperková 21, Marečková 9. Stav série: 2:2.