Cavaliers: LeBron James

Cavaliers: LeBron James - Hvězda Clevelandu Cavaliers LeBron James smečuje do koše. | foto: Reuters

LeBron James dovedl Cavs k šesté výhře v řadě

• 109
LeBron James zaznamenal téměř triple-double (22 bodů, 11 asistencí a 8 doskoků) a spolu s Mo Williamsem dovedl Cleveland Cavaliers už k šesté výhře v řadě. Cavs porazili Denver 110:99. V dalších čtvrtečních zápasech porazilo Chicago Dallas díky 35 bodům Bena Gordona a Detroit zvítězil na palubovce Golden State.
Cleveland (7/2) - Denver (4/4) - 110:99
(33:36, 25:25, 30:20, 22:18)

James v individuálním souboji přehrál svého kamaráda a rivala Carmela Anthonyho, navíc měl velkou podporu ve Williamsovi, který nastřílel své maximum v dresu Cavs 24 bodů a trefil i klíčovou trojku v poslední čtvrtině. Ta znamenala vedení o 12 bodů a v podstatě rozhodnutí zápasu.

Chauncey Billups nastřílel za hosty 26 bodů (letošní maximum), z toho 18 v první půli, Anthony přidal 18 bodů a Kenyon Martin 12 bodů a 10 doskoků. Martin byl ale 55 sekund před koncem vyloučen za hrubý faul na Andersona Varejaa.

Chicago (4/5) - Dallas (2/6) - 98:91
(22:32, 29:18, 27:20, 20:21)

Bulls prohrávali v úvodu zápasu až o 19 bodů, ale Ben Gordon je nakonec po velkém náporu dovedl k výhře. Gordon nastřílel 35 bodů, Luol Deng 20 a Derrick Rose přidal 16 bodů, z toho 14 v klíčové třetí čtvrtině.

Hostům nepomohl návrat Joshe Howarda (po zranění zápěstí), který sice zaznamenal 21 bodů a 11 doskoků, ale trefil jen 7 z 23 střel. Eric Dampier nasbíral 16 bodů a 18 doskoků, Dirk Nowitzki trefil jen 5 ze 17 střel (12 bodů).

Golden State (3/6) - Detroit (6/2) - 102:107
(23:21, 30:25, 20:34, 29:27)

Pistons vyhráli i druhé utkání na své čtyřzápasové cestě po palubovkách soupeřů, když se tentokrát prosadily všechny základní opory včetně nové posily Allena Iversona. S ním v sestavě má Detroit zatím bilanci 2/2 a po dvou úvodních porážkách tedy dvakrát vyhrál, i když ani v Oaklandu nebyl výkon týmu ideální.

Richard Hamilton nastřílel v souboji plné ztrát a chyb celkem 24 bodů, Iverson přidal 23 bodů a 9 asistencí a Rasheed Wallace 19 bodů a 11 doskoků, když trefil i dvě klíčové trojky v poslední čtvrtině. Tayshaun Prince zaznamenal 10 bodů a 16 doskoků.

Za domácí zaznamenal Andris Biedrinš 17 bodů a 19 doskoků a byl to už jeho 16. double-double v řadě. C.J.Watson nastřílel také 17 bodů a Stephen Jackson 15, ale trefil jen 5 z 19 střel z pole. Warriors ještě nedokázali v sezóně vyhrát dva zápasy za sebou.