Lakers chybí poslední krůček

• 1
New Jersey - Obhájci titulu Los Angeles Lakers dokázali zvítězit na palubovce New Jersey Nets 106:103 a vedou ve finálové sérii NBA už 3:0 na zápasy, takže jim chybí už jen poslední krůček k tomu, aby získali třetí titul v řadě za sebou a dosáhli tak tzv: "three-peat". To se pod stejným koučem Philem Jacksonem podařilo legendárnímu týmu Chicago Bulls v devadesátých letech dokonce dvakrát. Ve včerejším utkání opět řádil nezastavitelný Shaquille O´Neal, tentokrát se k němu navíc přidal i Kobe Bryant - oba dva dohromady nastříleli 71 bodů!

New Jersey - L.A.Lakers 103:106 (stav série 0:3)

Kobe Bryant byl v prvních dvou zápasech série trochu ve stínu Shaquilla O´Neala, ale "probudil" se v pravou chvíli pro Lakers - domácí O´Neala v obraně neustále zdvojovali a vytvořeného prostoru Bryant dokonale využil, když proměnil 14 z 23 střeleckých pokusů (36 bodů). Navíc neudržitelného O´Neala obrana New Jersey stejně nedokázala stejně příliš přibrzdit (35 bodů, 11 doskoků a 4 bloky) a superhvězdné duo tak zastínilo další skvělý výkon domácího Jasona Kidda, který nasbíral 30 bodů a 10 asistencí.

"Dnes večer jste viděli 3 nejlepší basketbalisty světa," řekl novinářům po utkání kouč domácích Byron Scott. "Bohužel dva z nich hráli za Lakers..." Lakers opět zahájili utkání lépe než jejeich soupeř, ale New Jersey v domácím prostředí tentokrát našlo dost sil k obratu a po šňůře 19:3 ve třetí čtvrtině šlo do vedení, které necelých 7 minut před koncem zvýšilo až na rozdíl 7 bodů (94:87).

V tu chvíli přišel nápor Lakers, kteří šňůrou 13:2 otočili skóre - na začátku poslední minuty to bylo 98:102, ale Bryant trochu zdramatizoval koncovku, když minul dvě šestky. Van Horn snížil na 100:102, ale Bryant napravil své selhání těžkou střelu přes Kidda 19 sekund před klaksonem. která se ukázala jako klíčová - 100:104. Jason Kidd dokázal 5,2 sekundy před koncem ještě trefit trojku (103:104), ale Rick Fox prokázal pevné nervy a dvěma šestkami pojistil výhru hostů - zoufalý pokus Kidda o trojku z 10 metrů v poslední sekundě neměl šanci na úspěch.

Čtvrtiny: 23:31,23:21,32:26,25:28

Střelci:
New Jersey
- Kidd 30 bodů a 10 asistencí, Martin 26, Van Horn 14, MacCulloch 10, Jefferson 8, Kittles 7, A.Williams 4, Harris a Collins 2
Lakers
- K.Bryant 36, S.O´Nea 35b. a 11 doskoků, Fisher 13, Fox 7, Horry a George 6, Shaw 3

střelba z pole: 52%-54%, trojky: 3-8, TH: 19/14-35/24, doskakování: 27/40, ztráty míče: 13-19